تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

در زندگی پرمشغله امروزی و شاغل شدن بیشتر خانم ها در بیرون از منزل، داشتن یک ظرفشویی می تواند کمک بزرگی برای اهالی خانه باشد. تا در نبود مادر خانواده، وظیفه شستن ظرف ها را بر عهده بگیرد. اما این وسیله برقی پر مصرف همانند دیگر وسیله ها ممکن است روزی خراب شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. یکی از قطعات مهم این دستگاه شلنگ تخلیه ظرفشویی است که اگر دچار مشکل شود عمل تخلیه آب های کثیف دستگاه به بیرون امکان پذیر نیست.

ما در این مقاله قصد داریم برای افرادی که دوست دارند با عمل تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان آشنا شوند، مراحل تعویض را گام به گام با آنها پیش برویم. اما بهتر است این نکته مهم را گوشزد کنیم که این کار نیاز به دانش فنی دارد و در صورتی که از این دانش برخوردار نیستید، می توانید با مرکز تعمیرات ال جی تماس بگیرید تا یک نیروی ماهر را به محل اعزام کنند.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی چیست و چه وظیفه ای دارد؟

شلنگ تخلیه ظرفشویی یک نوع شلنگ پلاستیکی است. این شلنگ خاصیت انعطاف پذیری دارد و بسیار نرم است. هنگامی که ظروف درون ماشین ظرفشویی قرار می گیرند این ظرف های کثیف حاوی مقادیر زیادی از چربی است. بعد از شروع عملیات شستشوی ظرف ها، پمپ موجود در درون دستگاه، آب های کثیف را به سمت شلنگ تخلیه هدایت می کند تا از آن طریق از دستگاه خارج گردند.

هرگاه برای این شلنگ مشکلی پیش آمد، آب های کثیف توانایی خارج شدن از دستگاه را ندارند و یا اگر شلنگ پارگی داشت باعث نشت آب به بیرون خواهد شد. چاره این کار تعویض شلنگ فرسوده است. مجموعه تعمیرات ال جی آماده ارائه خدمات به شما عزیزانی است که چنین مشکلی برایشان پیش آمده است. شما می توانید تلفن را بردارید و با شماره 09130108396 تماس حاصل کنید. ما نزدیکترین تعمیرکار را برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان را به محل اعزام می کنیم.

دلایل خرابی شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی

دلایل خرابی شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی

خرابی این قطعه می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. ما در این قسمت از مقاله برای شما به بررسی دلایل رایج خرابی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی LG پرداخته ایم.

 • گاهی ممکن است آب دارای فشار بسیار زیادی باشد. شلنگ تخلیه ظرفیت مشخصی دارد، اگر جریان آب بیشتر از توان شلنگ باشد سبب آسیب به آن خواهد شد.
 • کار کشیدن بیشتر از حد ماشین ظرفشویی ممکن است باعث فرسوده شدن این قطعه شده باشد.
 • در بعضی اوقات خود قطعه نیز دیگر توان قبل را ندارد و به نوعی عمر مفید آن گذشته است. در این صورت باید یک شلنگ نو را بر روی آن نصب کرد.
 • دلیل دیگر خرابی این قطعه می تواند اصطکاک بالا باشد.

چگونه شلنگ تخلیه ظرفشویی را تعویض کنیم؟

برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان لازم است که مراحل زیر را طی کنید. بازهم تاکید می کنیم این کار را به یک نیروی متخصص با دانش فنی بالا بدهید تا کار را اصولی انجام دهد. تکنسین های مرکز تعمیرات ال جی با تخصص و مهارت خود در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی LG در اصفهان می توانند به شما کمک کنند.

 • در ابتدا تمامی ابزار آلات لازم را در کنار خود قرار دهید تا در اواسط تعویض شلنگ سردرگم نشوید. این ابزارها شامل: پیچ گوشتی، انبردست، سطل، شلنگ نو، بست فلزی مناسب هستند.
 • در مرحله بعد باید دستگاه را از برق جدا کنید. تا دچار شوک الکتریکی نشوید. همچنین جریان آب را نیز قطع کنید.
 • تمام سبدهای درون ظرفشویی را خارج کرده و برای جلوگیری از خیس شدن فضا، یک پارچه نخی در زیر آن پهن کنید.
 • سپس با کمک یکی از اطرافیان خود دستگاه را از جایگاهش کمی خارج کنید تا به راحتی به شلنگ دسترسی داشته باشید.
 • بهتر است برای آنکه دسترسی شما آسان تر شود دستگاه را به پهلو بخوابانید.
 • ماشین ظرفشویی دارای پنل های مختلفی است که برای باز کردن بعضی از آنها باید از پیچ گوشتی کمک بگیرید و پاره ای دیگر به وسیله خار به دستگاه متصل هستند.
 • لازم است بگوییم در یکی از پنل ها، قطعه ای به نام فلوتر قرار دارد که به وسیله یک سیم به پنل وصل است، آن را به آرامی جدا کنید.
 • در این مرحله باید پنل زیر دستگاه را خارج کنید. بعد از خارج کردن این قطعه، باید شلنگ را جدا کنید. شلنگ تخلیه به وسیله بست به دستگاه متصل است.
 • بعد از جداسازی شلنگ فرسوده می توانید شلنگ جدید را نصب کنید. این کار را از طریق پنل پشتی انجام دهید. بست آن را حسابی محکم ببندید تا در موقع استفاده، آب از آن نشت نکند.
 • تمام قطعاتی که باز کرده بودید دوباره سر جای اصلیشان ببندید.
 • ماشین ظرفشویی را برای امتحان به برق متصل کنید و کار شستشوی ظرف ها را از سر بگیرید.

اشتباهات رایج در هنگام تعویض شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی

هزینه تعمیر شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی در اصفهان

هنگامی که افراد سعی در تعویض این قطعه می کنند به دلیل نداشتن اطلاعات و مهارت لازم، ممکن است هنگام نصب شلنگ تخلیه جدید اشتباهاتی را مرتکب شوند. ما در ادامه به برخی از این اشتباهات رایج می پردازیم.

 • گاهی افراد نا آگاه به اشتباه شلنگ تخلیه را از سمت زانویی وصل می کنند. باید این نکته را بدانید قطعه مورد نظر باید قبل از زانویی متصل شود. اگر این اشتباه را انجام دهید گازهای فاضلاب و آلوده وارد دستگاه خواهند شد.
 • هنگام نصب شلنگ جدید تخلیه ماشین ظرفشویی، باید یک انحنای مناسب برای شلنگ در نظر گرفت. این انحنا سبب می شود که آب های آلوده به تمامی از دستگاه خارج شوند.

به خاطر همین اشتباهات است که تاکید می کنیم شخص باید دانش کافی داشته باشد تا مرتکب اشتباهی نشود. هر اشتباه می تواند به دیگر قطعات دستگاه نیز آسیب وارد کند. پیشنهاد ما به شما این است که برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان به مرکز تعمیرات ال جی مراجعه کنید. تعمیرکاران این مرکز هم کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد و هم قطعه مناسب برند ظرفشویی شما را می شناسند.

هزینه تعمیر شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی در اصفهان

تا زمانی که از مرکز تعمیرات ال جی کمک می گیرید نگران هزینه تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان نباشید. تعمیرکاران این مرکز بر طبق تعرفه اتحادیه دستمزد خواهند گرفت و یک کار بدون عیب و نقص را برایتان انجام خواهند داد. به گونه ای که تا سال ها نیاز به تعمیر این قطعه نداشته باشید. قیمت نهایی تعمیر شلنگ تخلیه ظرفشویی ال جی براساس موارد زیر تعیین می شود.

 • کیفیت قطعه نصب شده
 • تعمیر و یا تعویض قطعه
 • نوع قطعه
 • برند ماشین ظرفشویی
 • نوسانات قیمت قطعه در بازار
 • مکان تعویض

سخن پایانی

ساخت ماشین ظرفشویی خدمت شایانی به بانوان کرده است و در این سال ها توانسته است جای خود را در کنج آشپزخانه باز کند. تمام نوعروسان آن را در جهیزیه خود دارند و همه دوستدار برند ال جی هستند. خراب شدن قطعات این دستگاه یک امر طبیعی است. به طور معمول هر پنج سال یکبار باید شلنگ ظرفشویی را حتما تعویض کنید.

روی سخن ما با شما اهالی اصفهان است. می توانید برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان به مرکز تعمیرات ال جی مراجعه کنید. بسیار متشکریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. شما می توانید با تاس با شماره 09130108396 با کارشناسان مرکز تعمیرات ال جی گفتگو کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض پدال آب سردکن یخچال فریزر ال جی در اصفهان

5/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *