تعویض و تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

با توجه به اهمیت نگهداری و تعمیرات منظم ماشین ظرفشویی ال‌ جی، می ‌توانید به مرکز تعمیرات ال جی در اصفهان مراجعه نمایید. این مرکز تعمیرات، با تیم‌ های ماهر و متخصص خدمات با کیفیتی را برای تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی شما ارائه می ‌دهد. با انجام تعمیرات منظم، می ‌توانید عمر مفید ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید و از عملکرد بهتری برخوردار شوید.

همچنین، استفاده از قطعات اصلی و تضمین کیفیت خدمات، از دیگر محاسن این مرکز می باشد. بهترین راه برای حفظ و بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی ال‌ جی، اعتماد به تخصص و تجربه‌ متخصصان مرکز تعمیراتی ال جی است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در زمینه تعویض و تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی به عنوان یکی از خدمات مرکز ما در اختیار شما قرار دهیم.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

محفظه مواد شوینده یا همان دیسپنسر ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

دیسپنسر یا محفظه شوینده ماشین ظرفشویی LG یک قسمت مهم است که برای افزودن مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی، نمک، و … به هنگام شستشو به کار می ‌رود. دیسپنسر معمولاً در درب ماشین قرار دارد و می ‌توانید مواد شوینده مورد نیاز را در آن قرار دهید.

هنگامی که دوره شستشو آغاز می ‌شود، دیسپنسر به طور خودکار مواد شوینده را به داخل ماشین انتقال می ‌دهد. تا به طور متناسب و بهینه از آنها استفاده شود. این ویژگی به کاربر این امکان را می ‌دهد که مواد شوینده را به طور منظم تزریق کرده و نتایج بهتری در شستشوی ظروف خود ببیند.

خرابی ‌های محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی ‌های محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی ‌هایی که ممکن است برای دیسپنسر ماشین ظرفشویی ال ‌جی اتفاق بیفتد عبارتند از:

 • خرابی مکانیسم پمپ دیسپنسر: در این صورت، دیسپنسر قادر به انتقال مواد شوینده به طور صحیح به داخل ماشین ظرفشویی ال جی نخواهد بود.
 • بسته نشدن درب دیسپنسر به صورت کامل: اگر درب دیسپنسر به طور کامل بسته نشود، ممکن است مواد شوینده به درستی به ماشین منتقل نشود یا نشت کرده و به دور اطراف دیسپنسر یا محفظه شوینده بریزد.
 • لوله‌ های دیسپنسر مسدود شده: اگر لوله ‌های دیسپنسر به هر دلیلی مسدود شوند، ممکن است مواد شوینده به درستی منتقل نشود و دیسپنسر به درستی عمل نکند.

برای رفع این مشکلات، می ‌توانید ابتدا درب دیسپنسر را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که به طور کامل بسته شده است. همچنین، لوله ‌های دیسپنسر را بررسی کنید و اگر مسدودیتی وجود دارد، آن را پاک کنید. اگر مشکل ادامه دارد، بهتر است تعمیرکار متخصص جهت تعویض و تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی شما اقدام نماید.

علت‌ های خرابی دیسپنسر ماشین لباسشویی ال جی

بعضی از علت ‌هایی که می‌تواند باعث خرابی محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال ‌جی شود عبارتند از:

 • استفاده نادرست: استفاده نادرست از دیسپنسر، مثلاً قرار دادن مواد شوینده غیرمناسب یا در مقدار زیاد می ‌تواند باعث خرابی آن شود.
 • لوله‌ های داخلی مسدود: لوله‌ های داخلی دیسپنسر ممکن است به دلیل رسوبات مواد شوینده یا ذرات کوچک مسدود شده و باعث عدم عملکرد صحیح دیسپنسر شود.
 • خرابی قطعات داخلی: قطعات داخلی دیسپنسر، مانند پمپ یا سوزن ‌های تنظیم میزان مواد، ممکن است به دلیل خرابی یا فرسایش باعث عملکرد نادرست دیسپنسر شوند.
 • عدم نگهداری و تمیزی مناسب: عدم نگهداری و تمیزی مناسب دیسپنسر و لوله‌ های آن می ‌تواند به تجمع رسوبات و خرابی زودتر آن منجر شود.
 • نوسانات ولتاژ برق: نوسانات ولتاژ برق می ‌توانند به طور غیرمستقیم باعث خرابی قطعات الکتریکی دیسپنسر شده و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهند.

با رعایت دستورالعمل ‌های تعمیر و نگهداری منظم، می‌ توان از خرابی دیسپنسر یا همان محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال‌ جی جلوگیری کرد و عمر مفید آن را افزایش داد. در غیر این صورت باید نسبت به تعویض و تعمیر محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال جی اقدام نمایید.

نحوه تعویض و یا تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تعویض و یا تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی ال جی

برای تعویض دیسپنسر ماشین ظرفشویی ال جی کافیست درب آن را باز کنید. بسته به مدل ماشین ظرفشویی ممکن است دیسپنسر با پیچ یا خارهایی به درب متصل شده باشد. با باز کردن آنها به راحتی می توانید این قطعه را تعویض کنید.

اما جهت تعمیر دیسپنسر ماشین ظرفشویی ال جی باید موارد زیر را چک و بررسی نمایید:

 • در قدم اول مطمئن شوید که داخل محفظه دیسپنسر رسوب یا مواد خارجی وجود ندارد.
 • سپس از پر بودن محفظه شوینده ظرفشویی ال جی اطمینان حاصل کنید.
 • بررسی کنید که درب محفظه مواد شوینده به راحتی و سهولت بازو بسته می شود.
 • چک کنید که ظروف بدرستی روی سبد ماشین ظرفشویی ال جی چیده شده اند.
 • درپویش محفظه شوینده یا همان در پوش دیسپنسر را چک کنید که دفرمه نشده باشد.
 • فنر و لولای محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال جی را چک کنید که سالم باشد. این دو عامل باعث باز و بسته شدن درب می ‌شود.
 • بررسی کنید که موتور محفظه شوینده به درستی کار می ‌کند. وظیفه این موتور رهاسازی قفل درب محفظه شوینده یا همان دیسپنسر است.

تمامی این مراحل به صورت کاملاً کلی می ‌باشد. حتماً برای تعویض یا تعمیر محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال جی از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. ما به شما عزیزان مرکز تعمیرات ال جی، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان را پیشنهاد می ‌کنیم.

هزینه تعویض و یا تعمیر محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی

هزینه ‌هایی که باید برای تعویض و تعمیر دیسپنسر یا محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال ‌جی در نظر گرفته شوند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه خرید قطعه یدکی: برای تعویض دیسپنسر، باید قطعه یدکی جدید را خریداری کنید. هزینه آن بسته به مدل و نوع دیسپنسر متغیر خواهد بود.
 • هزینه تعمیر محفظه شوینده ظرفشویی ال جی: در صورتی که خرابی محفظه شوینده یا همان دیسپنسر ظرفشویی ال جی آنقدر نباشد که نیاز به تعویض کل آن باشد، می ‌توان با هزینه کمتر آن را تعمیر کرد.
 • هزینه ایاب و ذهاب

بهتر است قبل از تصمیم گیری با مرکز تعمیرات ال جی تماس حاصل فرمایید، تا میزان هزینه ‌های پرداختی جهت تعمیر یا تعویض دیسپنسر یا محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی ال جی را به شما اعلام کنند.

سخن پایانی

با مراجعه به مرکز تعمیرات ال جی، از خدمات تعمیر و تعویض محفظه شوینده ماشین ظرفشویی ال‌جی با کیفیت بالا بهره‌ مند شوید. تیم ماهر و متخصص مرکز تعمیرات ال جی در اصفهان با استفاده از قطعات اصلی و تکنولوژی روز، به شما ضمانت عملکرد بهینه و برخورداری از دستگاه مطمئن و سالم را ارائه می ‌دهند.

با انجام تعمیرات منظم و تعویض قطعات، ماشین ظرفشویی ال ‌جی خود را به بهترین شرایط کاری بازگردانید. اعتماد به مرکز تعمیرات ال جی، بهترین تصمیم برای حفظ عمر و عملکرد ماشین ظرفشویی شماست. شماره تماس مرکز تعمیرات ال جی 09130108396

بیشتر بخوانید: تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *