تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان

المنت حرارتی یکی از قطعات مهم ظرفشویی می ‌باشد. برخی مواقع ممکن است خراب شود. حال برای اینکه زمان معیوبی این قطعه بتوانید به سرعت آن را تعمیر کنید، ما در این مقاله به نحوه تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان پرداخته ‌ایم. در این مقاله نحوه تعویض المنت به صورت مرحله به مرحله و کامل آموزش داده شده است. به وسیله آن شما می ‌توانید المنت ظرفشویی خود را به راحتی تعویض کنید. با این حال اگر در این زمینه دانش کافی و ابزار و وسایل مورد نیاز را ندارید و یا گارانتی دستگاه شما را از انجام این کار منع می‌ کند، بهتر است که از یک مجموعه معتبر برای این امر کمک بگیرید. به این منظور شما می توانید با تیم تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

متخصصان این مجموعه تعویض و تعمیر قطعات لوازم خانگی ال جی را در سریعترین زمان و به بهترین نحو برای شما انجام می دهند. شما می ‌توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه شما به خوبی تعمیر خواهد شد.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

المنت ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

به طور کلی وظیفه المنت حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی، گرم کردن آب است. همانطور که می ‌دانید، در ماشین ظرفشویی ‌ها برای بهتر شسته شدن ظروف، از بین رفتن باکتری‌ ها و خشک شدن ظرف‌ ها از آب داغ استفاده می‌ شود. حال وظیفه گرم کردن و داغ کردن آب درون ماشین، بر عهده المنت است.

اگر این قطعه دچار مشکل گردد و خراب شود، ممکن است مشکلاتی همچون کثیف بودن ظروف پس از شست و شو، خشک نشدن ظرف‌ ها و… برای شما به وجود آید. به همین جهت هنگام خرابی این قطعه توصیه می کنیم که به سرعت اقدام به تعویض آن کنید. علاوه بر این، در صورتی که قطعاتی همچون برد و سنسور المنت آسیب ببینند، می توانند به این قطعه نیز آسیب وارد کنند.

المنت حرارتی جزء قطعاتی است که در صورت استفاده صحیح خراب نمی‌ شود و 8 الی 10 سال کار می کند. امّا اگر این قطعه معیوب گردد، بهترین کار تماس با متخصصان مجموعه تعمیرات ال جی جهت تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان و کمک گرفتن از آنها است.

نحوه تعویض المنت ظرفشویی ال جی

نحوه تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان

 • ایمنی: ابتدا دستگاه را از برق بکشید و شیرهای آب را ببنیدید.
 • برگرداندن ظرفشویی: قفسه ‌های ماشین ظرفشویی را خارج کنید و درب آن را ببندید. سپس شلنگ تخلیه و سیم برق را از دستگاه جدا کنید. ماشین ظرفشویی را به صورتی که کف آن رو به بالا باشد، به آرامی روی یک حولۀ نرم قرار دهید.
 • جدا کردن پنل زیرین ماشین: با استفاده از پیچ گوشتی سر ستاره ‌ای، پیچ ‌های صفحۀ کف ماشین ظرفشویی را باز کرده و آن را جدا کنید.
 • جدا کردن اتصالات المنت: تمامی اتصالات این قطعه از جمله رابطه سنسور و کانکتور فیلتر ورودی را با احتیاط جدا کنید.
 • جداسازی سیم ارت: بر روی محفظه حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی دو مهره قرار دارد که برای جداسازی سیم ارت، باید مهره اول را به واسطه آچار یک سر رینگی باز کرده. پس از جدا کردن این سیم، مهره دوم را مقداری شل کنید.
 • خارج کردن المنت: المنت حرارتی معیوب را از دستگاه بیرون بیاورید. برای این کار پیچ گوشتی دو سر را همانند اهرم قرار دهید و المنت را خارج کنید.
 • نرم کردن واشر المنت جدید: بر روی قسمت بیرونی واشر المنت حرارتی جدید، مقداری مایع ظرفشویی بمالید. با انجام این کار، جایگذاری آن آسانتر می ‌شود. هنگام خرید المنت جدید توجه کنید که مطابق با مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما و همچنین اورجینال باشد. در غیر این صورت، مشکلات متعددی برای دستگاه شما به وجود می آید.
 • جایگذاری المنت جدید: المنت جدید را در جای خود قرار دهید و محکم کنید.
 • نصب سیم ارت: ابتدا مهره دوم را که شل کرده بودید، به وسیله یک آچار سفت کنید. سپس سیم ارت را روی مهره دوم قرار دهید و برای محکم شدن آن، مهره اول را نیز ببندید.
 • وصل کردن اتصالات: تمامی اتصالات المنت را مجددا به آن وصل کنید. سپس ماشین ظرفشویی را برگردانید. قفسه‌ های آن را قرار دهید و آن را در جای خود بگذارید.

با انجام این مراحل، کار تعویض المنت ظرفشویی ال جی به خوبی انجام می شود. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی یک وسیله حساس بوده و از همین رو، تعویض و تعمیر قطعات آن باید با دقت بالایی انجام شود.

پس اگر شما در امر تعمیرات لوازم خانگی بی تجربه هستید و یا لوازم کافی در اختیار ندارید، از انجام این کار به‌ طور جدی خودداری کنید. چرا که ممکن است به جای تعمیر دستگاهتان، به آن آسیب ‌های بیشتری بزنید و هزینه‌ های زیادتری متحمل شوید. بهتر است که در این کار از افراد متخصص کمک گیرید. لازم به ذکر است که متخصصان تیم تعمیرات ال جی همیشه آماده هستند که به شما در امر تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان کمک کنند. شما می‌ توانید جهت درخواست تکنسین با ما تماس گیرید.

نحوه تست المنت حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی

پیش از تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان، بهتر است که ابتدا این قطعه را عیب یابی و تست کنید. چرا که ممکن است که اصلا این قطعه مشکلی نداشته و سالم باشد. برای عیب یابی المنت حرارتی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و درب آن را باز کنید.
 • پنل زیرین درب را جدا کرده و مسیر ترمینال‌ های سینک را پیدا کنید. المنت دارای دو ترمینال است که در زیر سینک قرار دارند.
 • سیم ترمینال را جدا کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کانکتور و ترمینال شستگی نداشته باشند.
 • حال مقاومت المنت را چک کنید. اگر مقاومت این قطعه بی نهایت (بدون حرکت) و یا صفر (به سمت هر یک از دو سمت مقیاس حرکت کند) باشد، یعنی المنت حرارتی خراب است و باید اقدام به تعویض آن کنید.

راهکارهای افزایش عمر المنت حرارتی ظرفشویی ال جی

راهکارهای افزایش عمر المنت حرارتی ظرفشویی ال جی

 • تنظیم درست دما: همانطور که گفتیم، المنت وظیفه تنظیم دما را دارد، حال اگر شما به طور مداوم از دمای خیلی بالا برای شست و شوی ظروف استفاده کنید، ممکن است به این قطعه فشار وارد شود و در نتیجه خراب گردد.
 • بررسی مداوم المنت: انجام سرویس دوره‌ ای ماشین ظرفشویی ال جی هرچند وقت یکبار ضرورری است. با انجام این کار، المنت بررسی می‌ شود و در صورتی وجود خرابی، تعمیر و یا تعویض می گردد.
 • جرم گیری المنت: بهتر است هر چند وقت یکبار المنت تمیز شود. چرا که جمع شدن کثیفی، کارکرد و همچنین عمر آن را کاهش می دهد.
 • رعایت دستور العمل‌ های سازنده: هر ماشین ظرفشویی از جمله ظرفشویی ال جی دارای یکسری دستورالعمل های خاصی می ‌باشد که باید آنها را به‌طور کامل رعایت کنید. چرا که در غیر این صورت، نه تنها المنت، بلکه دیگر قطعات نیز آسیب می ‌بینند و به سرعت خراب می‌ شوند.
 • استفاده از قطعات اصل: اگر در هنگام تعویض قطعات ظرفشویی از قطعات اورجینال و اصل استفاده نکنید، قطعات دستگاهتان آسیب خواهند دید.
 • تعمیر قطعات معیوب: همانطور که گفتیم، در صورت خرابی سنسور المنت و برد، المنت گرمایشی نیز آسیب می‌ بیند. به همین جهت بهتر است هنگام خراب شدن این قطعات، به سرعت اقدام به تعمیر و یا تعویض آنها کنید.

همچنین شما می ‌توانید جهت تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان، از تیم تعمیرات ال جی کمک بگیرید.

هزینه تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان چقدر است؟

هزینه این کار را همانند تعمیرات دیگر، پیش از بررسی و عیب یابی دستگاه نمی‌ توان اعلام کرد. چرا که ممکن است که مشکل المنت تنها با تعمیر حل شود و یا اینکه احتیاج به تعویض داشته باشد. همچنین در برخی مواقع اصلا المنت مشکلی ندارد و قطعه دیگری معیوب است. از همین جهت هزینه تعویض این قطعه پس از بررسی دستگاهتان به شما اعلام می‌ شود.

کلام آخر…

المنت یکی از قطعات حساس ماشین ظرفشویی است که وظیفه تنظیم دمای آب را دارد. اگر این قطعه خراب شود، ظرف ‌ها خشک نشده و درست شسته نمی شوند. به همین دلیل هنگام مشاهده معیوب بودن این قطعه، باید سریعا اقدام به تعویض آن کنید. شما می توانید به این منظور از یکی از معتبرترین مراکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان یعنی مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید. تکنسین کارهای این مجموعه همگی افراد با تجربه و متخصصی هستند که می توانند به شما در رفع این مشکل کمک کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا درخواست تکنسین جهت تعویض المنت ظرفشویی ال جی در اصفهان، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *