تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

امروزه ماشین ظرفشویی به یکی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه تبدیل شده است. از آنجایی که در حضور ماشین ظرفشویی دیگر نیازی به شستن ظرف ها با دست و خراب شدن پوست دست و خیس شدن لباس ها نیست، افراد زیادی به این وسیله علاقه مند هستند و از آن استفاده می کنند. اما این وسیله با آب و مواد شوینده سرکار و زیادی دارد و به همین جهت قطعات آن عمر محدودی دارند.

خرابی یک قطعه در ماشین ظرفشویی عملکرد شستشوی ظروف را مختل کرده و ظروف به درستی تمیز نخواهند شد. یکی از قطعاتی که ممکن است دچار خرابی شود بازوی اسپری است. اگر در ادامه مقاله با ما همراه باشید، در مورد تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی برای شما توضیح خواهیم داد. اما قبل از آن قابل ذکر است که مجموعه تعمیرات ال جی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان خواهد بود.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بازوی اسپری ماشین ظرفشویی چیست و در کجا قرار دارد؟

قبل از اینکه در مورد تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم، بایستی با آن آشنا شویم. بازوی اسپری در ماشین ظرفشویی، قسمتی از دستگاه است که مسئول اسپری آب و محلول ‌های شوینده بر روی ظروف است. این بازوها دارای نازل ‌های اسپری هستند که آب و محلول شوینده را به اندازه مناسب بر روی ظروف پخش می ‌کنند تا ظروف به خوبی شسته شوند.

این بازوها به صورت خودکار در طول چرخش و عملکرد دستگاه ظرفشویی، به صورت گردشی حرکت می ‌کنند و در نتیجه بهترین شستشوی ممکن را برای ظروف فراهم می ‌کنند. بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال‌ جی در بخش بالای داخلی دستگاه قرار می ‌گیرد.

دلایل خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی

برای اینکه کمتر به تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی نیاز داشته باشیم، بایستی با دلایل خرابی آن آشنا شویم که با اشتباهات خود موجب خرابی آن نشویم. دلایل مختلفی می ‌تواند منجر به خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال‌جی شود. این دلایل شامل موارد زیر می‌ شود:

 • خرابی مکانیسم حرکتی: اگر مکانیسم حرکتی بازوی اسپری دچار خرابی شود، ممکن است حرکت صحیح برای پخش آب و محلول شوینده انجام نشود.
 • لوله‌ های خوراکی یا نازل ‌های اسپری مسدود شده: وجود لکه ‌ها یا رسوبات در لوله ‌های خوراکی یا نازل ‌های اسپری می ‌تواند باعث مسدود شدن آن ‌ها و کاهش عملکرد بازوی اسپری شود.
 • نقص در پمپ آب: مشکلات در عملکرد پمپ آب می ‌تواند باعث عدم تامین آب کافی برای بازوی اسپری و خرابی آن شود.
 • استفاده از مواد شوینده نامناسب: استفاده از مواد شوینده غیر مناسب می ‌تواند به تراکم و رسوب در بازوی اسپری منجر شود.

برای رفع این مشکلات، بهتر است از خدمات تعمیراتی متخصصان ماشین ظرفشویی ال‌جی استفاده کنید. اقدامات لازم را برای تعمیر و بهبود عملکرد بازوی اسپری انجام دهید. برای تعمیر و تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

علائم خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی

قبل از اینکه برای تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید، بایستی از خرابی آن اطمینان حاصل کنید. علائم خرابی بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال‌جی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عملکرد نامناسب: اگر بازوی اسپری به درستی حرکت نکند یا آب و محلول شوینده به صورت مناسب پخش نشود، این ممکن است نشانه خرابی بازوی اسپری باشد.
 • ظروف کثیف: اگر ظروف پس از چرخه شستشو هنوز کثیف باقی بمانند، این ممکن است نشانه عدم عملکرد صحیح بازوی اسپری باشد.
 • صداهای ناشی از بازوی اسپری: اگر هنگام عملکرد ماشین ظرفشویی صداهای غیرعادی از بازوی اسپری شنیده شود، این ممکن است به خرابی یا مشکلی در این قسمت اشاره کند.
 • لکه‌ ها یا رسوبات در بازوی اسپری: حضور لکه ‌ها یا رسوبات در بازوی اسپری نشان ‌دهنده مسدود شدن نوک ‌های اسپری و نیاز به تمیزکاری یا تعویض آن می ‌باشد.

تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی

تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی

اگر از خرابی بازوی اسپری اطمینان حاصل کردید، برای تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال‌جی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قطع برق: ابتدا مطمئن شوید که سیم ماشین ظرفشویی از پریز برق جدا شده است. زیرا در صورتی که برق دستگاه وصل باشد ممکن است به شما یا ماشین ظرفشویی آسیبی برسد.
 • باز کردن درب: درب ماشین ظرفشویی را باز کنید تا به داخل دسترسی پیدا کنید.
 • جدا کردن بازوی اسپری: بازوی اسپری را با دقت از مکان اصلی خود جدا کنید. معمولا با فشار به سمت بالا یا گردش در جهتی خاص از محل نصب خود جدا می‌ شود.
 • نصب بازوی جدید: بازوی جدید را به مکان اصلی خود محکم کنید و اطمینان حاصل کنید که قطعات به درستی متصل شده ‌اند.
 • بستن درب و وصل برق: پس از نصب بازوی اسپری، درب ماشین ظرفشویی را ببندید و برق را مجددا وصل کنید.
 • تست عملکرد: مطمئن شوید که بازوی اسپری جدید به درستی کار می ‌کند و مشکلی در عملکرد ماشین ظرفشویی وجود ندارد.

برای تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید.

هزینه تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

برای تعویض بازوی اسپری بایستی یک قطعه نو جایگزین شود که هزینه آن با توجه به جنس و برند آن متفاوت است. همچنین به هزینه بازوی اسپری جدید، هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض افزوده می شود. به همین جهت نمی توان قیمت مشخص کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

کار فنی نیاز به متخصص دارد. شاید تعویض بازوی اسپری کار ساده ای به نظر برسد، اما کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث آسیب به دیگر قطعات شود و شما متحمل هزینه بیشتری شوید. به همین دلیل اگر در انجام کارهای فنی تخصص ندارید بهتر است از یک تعمیر کار کمک بگیرید. برای تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *