تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

در این مقاله به بررسی تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان پرداخته میشود. شاید هنگام استفاده از ماشین لباسشویی با این مشکل مواجه شوید که آب از جاپودری سرریز کرده و همه جا را خیس کند. دلیل این مشکل معمولا به خرابی جنت بر می‌ گردد. در اکثر مواقع مجبور به تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی خواهید بود. اگر با این مشکل مواجه شده اید و به دنبال حل آن می گردید یا می خواهید درباره جنت ماشین لباسشویی اطلاعات کسب کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید، با ما همراه باشید. همچنین، برای تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، می توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید.

جهت ارتباط با مجموعه ما جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

جنت ماشین لباسشویی ال جی

جنت ماشین لباسشویی، یک لوله پلاستیکی به شکل خرطوم است. یک سر این لوله به انتهای سقف دستگاه و سر دیگر به داخل جاپودری وصل است.

 • وظیفه جنت ماشین لباسشویی ال جی

وظیفه این قطعه، انتقال مواد شوینده از جاپودری به داخل دیگ ماشین لباسشویی است. اگر این لوله دچار انسداد و گرفتگی شود، پودر یا مواد شوینده به دیگ نرسیده و لباس ها تمیز نمی شوند.

علائم خرابی جنت ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه بدانید آیا نیاز به تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی هست یا خیر، چک کنید که ماشین لباسشویی شما دچار مشکلاتی که در زیر گفته می شود هست یا خیر.

 • نشت کردن آب از ماشین لباسشویی ال جی
 • کف نکردن ماشین لباسشویی
 • تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

وجود یک یا چند مورد از این موارد، نشان دهنده احتمال خرابی جنت ماشین لباسشویی ال جی شماست. البته احتمال این هم هست که خود جنت سالم باشد و اتصالات و قطعاتی که با آن مرتبط هستند دچار مشکل شده باشند. بهتر است برای پیدا کردن مشکل از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. برای عیب یابی و تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، مجموعه تعمیرات ال جی آماده کمک به شما عزیزان می باشد.

بیشتر بخوانید در تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر لوازم خانگی ال جی در اصفهان
تعویض جنت ماشین لباسشویی

دلایل خرابی جنت ماشین لباسشویی

خرابی جنت ماشین لباسشویی به دو صورت می باشد:

 • انسداد جنت
 • فرسودگی جنت

که در ادامه هر کدام را به طور مجزا بررسی می کنیم.

 • انسداد جنت

موارد زیر موجب انسداد جنت می شوند:

 • پیچ خوردن جنت لباسشویی ال جی
 • جرم گرفتگی یا جمع شدن آشغال
 • تجمع پودر های اضافه که برای شستشو در ماشین لباسشویی ریخته شده

اگر پس از بررسی جنت متوجه شدید که دچار انسداد شده است، عامل انسداد را برطرف کنید. در اکثر مواقع این کار باعث رفع مشکل شده و نیاز به تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی نخواهید داشت.

 • فرسودگی جنت

همانطور که گفته شد، فرسودگی جنت یکی از صورت های خرابی جنت است. از آنجایی که جنت از جنس پلاستیک است، در طول زمان دچار فرسودگی می شود و به طور معمول هر ۷ سال یکبار نیاز به تعویض آن می باشد. اما برخی عوامل این فرسودگی را تسریع می بخشند. یکی از این عوامل، استفاده از سفید کننده ها است. سفید کننده ها دارای خاصیت خورندگی هستند و اگر به طور مکرر از آن ها استفاده کنید، جنت ترک خورده و آب از آن نشت می کند.

در صورتی که جنت ترک بخورد چاره ای جز تعویض آن نمی باشد. اگر جنت دچار فرسودگی شده است، برای تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید در تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی

تست جنت ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه ببینید جنت دچار گرفتگی شده است یا خیر، جنت را از داخل دستگاه بیرون بیاورید و یک سر آن را در معرض فشار آب قرار دهید. اگر آب از سر دیگر آن بیرون نیامد، نشان دهنده وجود گرفتگی در جنت است.

تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی

قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که اگر جنت ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است، باید آن را سریع عوض کرده و تا قبل از رفع مشکل از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. زیرا همانطور که گفته شد، خرابی جنت موجب نشت آب از ماشین لباسشویی می شود و نشت آب نیز ممکن است به قطعات ماشین لباسشویی به خصوص قطعات الکترونیکی آسیب برساند. برای تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی این مراحل را دنبال کنید.

 • برای دسترسی به جنت در برخی مدل های ماشین لباسشویی باید پنل جلویی را باز کنید و در برخی ها پنل بالایی را. به همین دلیل اولین قدم شناسایی راه دسترسی به جنت است.
 • پس از شناسایی پنل مورد نظر، آن را باز کنید.
 • جنت را خارج کنید.
 • آن را تست کنید و ببینید که سالم است یا خیر و اگر مشکل دارد می توان با تمیز کردن آن مشکل را رفع کرد یا خیر.
 • اگر جنت دچار مشکل شده و مشکل آن با تمیز کردن رفع نمی شود، یک جنت نو را جایگزین آن کنید و پنل را ببندید.

برای تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، مجموعه تعمیرات ال جی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تعمیر جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

اگر مشکل جنت، قطع شدن اتصالات یا خارج شدن از جای خود باشد، می توان تعمیر انجام داد؛ اما در صورتی که خود جنت دچار مشکل شده است، راهی به جز تعویض آن نمی باشد.

بیشتر بخوانید در تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان 

تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

هزینه تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعویض جنت، شامل قیمت قطعه، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه عیب یابی و دستمزد تعویض است و قیمت قطعه هم به برند قطعه و مدل دستگاه بستگی دارد. پس نمی توان قیمت مشخصی تعیین کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

کلام آخر مقاله تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

در این مقاله، روش عیب یابی و تعویض جنت به شما عزیزان آموزش داده شد. اما اگر تخصص کافی ندارید، برای تعویض از یک متخصص کمک بگیرید. برای تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان، می توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید‌.

بیشتر بخوانید در تعویض جنت ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی 

امتیاز این صفحه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *