تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

در این مقاله به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی پرداخته میشود. وقتی که قصد استفاده از ماشین لباسشویی را دارید، باید حتما درب ماشین لباسشویی بسته شود تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند. اما گاهی اوقات درب بسته نمی شود یا قفل نمی شود و ارور باز بودن درب روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود. بسته نشدن درب دلایل متعددی دارد.

یکی از این دلایل خرابی لاستیک دور درب است. اگر با مجموعه تعمیرات ال جی همراه باشید، مطالب مفیدی برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی برای این قطعه برای شما فراهم کرده ایم. همچنین می توانید برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

جهت ارتباط با مجموعه ما جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

در ماشین های لباسشویی، بین درب و بدنه، یک لاستیک قرار دارد. کار این لاستیک کمک به بسته شدن درب و جلوگیری از بیرون ریختن و نشت آب به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی است.

انواع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی، اولین قدم شناسایی نوع لاستیک است. لاستیک های دور درب سه نوع هستند. این سه نوع عبارتند از:

 • لاستیک دور درب ساده: این نوع لاستیک بدون هیچ گونه شیار است و به راحتی می توان آن را تعویض کرد.
 • لاستیک دور درب تک سوراخ: این نوع لاستیک دارای یک شیار برای گردش آب است.
 • لاستیک دور درب چراغ دار: این نوع لاستیک، جدیدترین نوع لاستیک است. آن ها دو شیار دارند که یکی از آن ها برای گردش آب و دیگری برای لامپ ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید در تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر لوازم خانگی ال جی در اصفهان

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

علائم خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

وجود برخی علائم، نشان دهنده این است که نیاز به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی دارید. این علائم عبارتند از:

 • پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی
 • سوراخ شدن لاستیک درب
 • پوسیده شدن لاستیک دور درب لباسشویی ال جی
 • جرم گرفتن لاستیک دور درب لباسشویی

علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه کمتر نیاز به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی داشته باشید، باید بدانید که چه عواملی باعث خرابی لاستیک می شود. این عوامل عبارتند از:

 • اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، جسم تیز و برنده در آن باشد، موجب پارگی لاستیک می شود.
 • اگر بیش از حد و به طور مکرر از ماشین لباسشویی استفاده کنید، موجب سوراخ شدن و پوسیدگی لاستیک و نشتی آب می شود.
 • اگر از جرم گیر استفاده نکنید و ماشین لباسشویی خود را به موقع سرویس نکنید، موجب ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می شود.
 • اگر لاستیک دور درب را پس از استفاده از ماشین لباسشویی خشک نکنید و آب در لایه های لاستیک بماند، موجب کپک زدن لاستیک دور درب می گردد.

جلوگیری از خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

در قسمت قبل توضیح دادیم چه عواملی باعث خرابی لاستیک می شود. توجه به این موارد از خرابی لاستیک جلوگیری می کنید. اما انجام یک کار مهم باعث افزایش طول عمر لاستیک می شود. این کار جرم گیری لاستیک است. این کار بسیار ساده است ولی اثر زیادی دارد. اثر این کار بهبود عملکرد دستگاه و جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی است.

برای جرم گیری لاستیک می توانید از مواد شیمیایی مانند سفید کننده ها و مواد طبیعی مانند سرکه و لیمو استفاده کنید. علاوه بر جرم گیری، باز گذاشتن درب و خارج کردن سریع لباس ها پس از شستشو و خشک کردن لاستیک دور درب موجب افزایش طول عمر لاستیک می شود.

بیشتر بخوانید در تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

مجموعه تعمیرات ال جی، آماده کمک به شما همشهریان عزیز برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان است. اما اگر می خواهید خودتان اقدام به این کار کنید، این مراحل را دنبال نمایید:

 • در ابتدا بایستی برق ماشین لباسشویی را قطع کنید تا آسیبی به شما و ماشین لباسشویی تان نرسد.
 • مرحله بعدی باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی است. در نظر داشته باشید پنل جلویی در همه مدل ها قابل باز کردن نیست. در صورتی که امکان باز کردن آن وجود دارد، درب بالایی ماشین لباسشویی را باز کنید و به وسیله پیچ گوشتی، پنل های جلویی را باز کنید. ممکن است انجام این کار به برد دستگاه آسیب برساند. پس این کار را با احتیاط انجام دهید
 • برای اینکه بتوانید تعویض لاستیک درب لباسشویی ال جی را انجام دهید، نیاز است که محفظه مواد شوینده را جدا کنید. برای این کار، محفظه را خارج کنید، به سمت بالا بکشید تا خار محفظه آزاد شود و آن را از جای خود بیرون بکشید. پیچ هایی که روی قاب در زیر محفظه است را نیز باز کنید.
 • همه کابل های متصل به برد را جدا کنید. هنگام انجام این کار مراقب باشید به برد آسیب نرسد. سپس خارهای بالایی قاب جلویی را آزاد کنید و قاب جلویی را بیرون بکشید.
 • درب پایین ماشین لباسشویی را باز کنید و همه پیچ های آن را باز کنید.
 • در این قسمت باید لاستیک را جدا کنید. لاستیک به وسیله سیم گرد و فنر به دو سمت متصل شده که یکی دیگ است و دیگری بدنه جلویی ماشین لباسشویی. برای باز کردن سمتی که به بدنه وصل است، فنر را باز کنید تا بتوانید سیم را از دور لاستیک بیرون بیاورید.
 • در این مرحله، برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی، باید پیچ میکروسوئیچ را باز کنید. کابلی که به آن متصل است را جدا کنید و قاب جلویی را جدا کنید.
 • اکنون به قسمتی از لاستیک که به دیگ متصل است دسترسی دارید. باید سیم و فنری که دور لاستیک است است را باز کنید. سپس با یک پارچه تمیز کثیفی های این قسمت را تمیز کنید. حال وقت آن رسیده است که لاستیک نو را در جای خود قرار داده و تمام قطعات را از آخر به اول ببندید.

تعمیر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

اگر لاستیک دور درب پاره یا فرسوده شود، امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید. توجه داشته باشید که بهترین روش برای تعویض قعطعات ماشین لباسشویی مراجعه به مراکز معتبر همچون مرکز تعمیرات ال جی می باشد.

هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان

برای تعویض لاستیک، هزینه مشخصی نمی توان ارائه داد. هزینه تعویض به مدل ماشین لباسشویی و نوع لاستیکی که در آن به کار رفته است بستگی دارد. همچنین هزینه ایاب و ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض به قیمت لاستیک اضافه می شود. برای اطلاع از قیمت دقیق تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی، می توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید در تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان : تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان 

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

کلام آخر مقاله تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی

تعویض لاستیک دور درب و دیگر قطعات ماشین لباسشویی ال جی کار نسبتا آسانی است و اگر دقت به خرج دهید می توانید بدون آسیب رساندن به دیگر قطعات آن را انجام دهید. اما اگر توانایی انجام این کار را ندارید، مجموعه تعمیرات ال جی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید در تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ال جی : تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان 

امتیاز این صفحه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *