برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

امروزه ماشین ظرفشویی به یکی از لوازم پرکاربرد آشپزخانه تبدیل شده است. کسانی که ماشین ظرفشویی خریداری می کنند، قبل از استفاده از دستگاه بایستی با برنامه های آن آشنا شوند. زیرا آشنایی با برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی موجب می شود که در هر بار استفاده از دستگاه بهترین برنامه را انتخاب کنند. بهترین برنامه یعنی برنامه ای که متناسب با میزان کثیفی ظروف باشد و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

مثلا موقعی که ظروف خیلی چرب و کثیف نیستند یک برنامه با مدت زمان کم اجرا شود تا آب و برق زیاد مصرف نشود. یا زمانی که ظرف ها خیلی چرب و کثیف هستند، یک برنامه با مدت زمان زیاد و درجه آب بالا اجرا شود تا ظرف ها به خوبی تمیز شوند. اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، جزئیات برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی را برای شما توضیح خواهیم داد.

اما قبل از آن خوب است بدانید که در صورتی که ماشین ظرفشویی ال جی شما در اجرا کردن برنامه ها مشکل دارد، می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی، مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی در اصفهان، تماس بگیرید.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

برنامه‌های ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Normal ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه نرمال برای ظروف خیلی کثیف و چرب مناسب است. دمای آب این برنامه در هنگام شروع ۴۰ درجه سانتیگراد است و تا انتهای برنامه به ۷۰ درجه سانتیگراد می ‌رسد. این برنامه برای مواقعی مناسب است که شما مقدار زیادی ظروف کثیف دارید. البته برای استفاده ‌های روزمره نیز می ‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

برنامه Eco ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Eco ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه اکو یک برنامه اقتصادی می ‌باشد. همانطور که در مقدمه گفتیم، بهترین برنامه علاوه بر اینکه به تمیز شدن ظروف بستگی دارد به صرفه جویی در مصرف آب و برق نیز بستگی دارد. موقعی که ظروف شما خیلی کثیف نیست، می ‌توانید از این برنامه استفاده کنید تا در مصرف آب و برق صرفه جویی شود.

برنامه Auto ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ‌های مدرن مجهز به سیستم شستشوی خودکار می‌ باشند‌. یعنی اینکه خود دستگاه میزان کثیفی ظروف را بررسی می‌ کند و با توجه به مقدار چرب و کثیف بودن ظروف یک برنامه برای شستشوی آنها تنظیم می ‌کند.

برنامه Delicate ماشین ظرفشویی ال جی

ظروف شیشه‌ ای حساس هستند و ممکن است در ماشین ظرفشویی دچار خش شوند یا اینکه سطح براق آنها از بین برود. اگر شما با برنامه ‌های ماشین ظرفشویی ال جی آشنایی داشته باشید، می ‌توانید یک برنامه مناسب انتخاب کنید تا به ظروف شما آسیبی نرسد‌. برای شستشوی چنین ظروف ظریف و حساسی برنامه دلیکیت یا همان ظریف تنظیم شده است تا  ظروف شیشه ‌ای آسیب نبینند.

برنامه Intensive ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه برای تابه و قابلمه‌ های بسیار چرب و بسیار کثیف طراحی شده است.

برنامه Express ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه اکسپرس یک برنامه شستشوی سریع می ‌باشد که ظروف شما را در مدت ۳۰ دقیقه به طور عادی و ملایم می‌ شوید. این برنامه برای مواقعی مناسب است که شما وقت کمی دارید و می‌ خواهید ظروفتان هرچه سریع‌تر تمیز شوند.

برنامه Quick ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ظروفی دارید که خیلی کثیف نیستند مثل پیش دستی‌ هایی که در آن میوه خورده‌اید یا استکان ‌هایی که در آن چای نوشیده ‌اید و می‌ خواهید یک شستشوی ساده و سریع داشته باشید، می ‌توانید از برنامه کوییک ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنید.

برنامه Pre Wash ماشین ظرفشویی ال جی

وقتی ظرف ‌های خیلی چرب داریم، پیش از شستشو از آب داغ استفاده می ‌کنیم تا ظروف بهتر تمیز شوند. کار برنامه پیش شستشو نیز همین است. در این برنامه مدت زمان مرحله پیش شستشو بیشتر است تا آب زیادی بر روی ظرف‌ ها بریزد و ظرف‌ها راحت ‌تر تمیز شود. البته این برنامه آب بسیار زیادی مصرف می ‌کند و برای مواقعی که ظرف ‌ها خیلی چرب نیستند مناسب نیست.

برنامه Rinse ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه یک چرخه آبکشی اضافه دارد. این برنامه قابلیت این را دارد که دمای آب را تا ۸۰ درجه سانتیگراد هم برساند. اگر شما برنامه Rinse و Extra Hot را انتخاب کنید، یک مرحله آبکشی اضافه با دمای بالای آب خواهید داشت.

برنامه Quick & Dry ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Quick & Dry ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که از نام این برنامه پیداست، شما با انتخاب این برنامه یک شستشوی سریع و خشک کردن ظروف خواهید داشت. دمای آب در این برنامه بین ۵۵ تا ۵۹ درجه سانتیگراد است و برای ظروفی مناسب است که کثیفی ماندگار نشده است.

برنامه Care ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه برای شستشوی ظرف‌ های کریستال و شیشه ‌ای استفاده می‌ شود. در انتهای این برنامه ظروف خشک می ‌شوند تا براق و تمیز شوند. معمولاً در این برنامه علاوه بر مراحل شستشوی طبیعی یک تا دو دور شستشو با بخار نیز خواهید داشت.

برنامه Child Lock ماشین ظرفشویی ال جی

اگر بچه کوچک در خانه دارید و نگران این هستید که موقع شستشوی ظروف دکمه ‌های ماشین ظرفشویی را فشار دهد و ماشین ظرفشویی شما با مشکل مواجه شود، می‌ توانید از این گزینه استفاده کنید. با فعال کردن این برنامه هیچ یک از دکمه‌ های دستگاه حتی دکمه پاور کار نمی کند. برای غیر فعال کردن قفل بایستی ۳ ثانیه دکمه را نگه دارید تا قفل باز شود و بتوانید از دکمه ها استفاده کنید.

برنامه Spray ماشین ظرفشویی ال جی

با استفاده از این برنامه می‌توانید میزان آبی که از بازوهای آبپاش اسپری می ‌شود را تنظیم کنید. با یک بار فشردن دکمه این برنامه میزان اسپری کم، با فشردن دوباره میزان اسپری متوسط و با سه بار فشردن دکمه میزان اسپری شدن آب زیاد می ‌شود.

برنامه Half Load ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ظروفی که می ‌خواهید بشویید زیاد نیستند، می ‌توانید به جای پر کردن هر دو سبد یکی از سبدها را پر کنید و این برنامه را انتخاب کنید تا فقط سبد مورد نظر شما شسته شود. این کار برای این است که در استفاده از آب صرفه‌ جویی شود. البته باید حواستان باشد که حتما شستشو را برای سبد مورد نظر تنظیم کنید وگرنه هر دو سبد شسته می شود و آب بیهوده مصرف خواهد شد.

برنامه UV ماشین ظرفشویی ال جی

از آنجایی که ماشین ظرفشویی به خاطر ته مانده‌ های غذا و آب مکان مناسبی برای رشد باکتری، کپک و قارچ است، بایستی ضدعفونی شود. این برنامه با استفاده از اشعه به ضدعفونی کردن ظروف و دستگاه کمک می ‌کند.

برنامه Delay Start ماشین ظرفشویی ال جی

شاید برایتان پیش آمده باشد که قصد خروج از خانه را دارید و نمی خواهید تا قبل از برگشتنتان ظروف شسته شود اما نمی خواهید دستگاه را روشن کنید که تا موقع رسیدن شما به خانه ظروف خیس در دستگاه باقی بماند. در این مواقع می ‌توانید از این برنامه استفاده کنید تا هر زمان که خواستید دستگاه شروع به شستن ظروف کند. شما می توانید زمان شروع شستشو را از ۱ تا ۱۹ ساعت به تعویق بیندازید.

کلام آخر

در این مقاله برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی را برای شما توضیح دادیم. اما ممکن است ماشین ظرفشویی شما به هنگام اجرای برنامه دچار مشکل شود. مشکلاتی از قبیل: عدم شروع برنامه، عدم اتمام برنامه، عدم ورود آب به دستگاه، گرم نشدن آب و … . اگر با چنین مشکلاتی مواجه شدید بایستی از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *