سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی یکی از کارهای مهمی است که حتماً بایستی انجام دهید. زیرا ماشین ظرفشویی با آب و مواد شوینده سر و کار زیادی دارد و به همین دلیل عمر قطعات آن محدود می ‌باشد. اگر شما درست از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید و از آن نگهداری کنید و به طور دوره ‌ای ماشین ظرفشویی خود را سرویس کنید، عمر ماشین ظرفشوییتان زیاد خواهد شد. همچنین اگر به طور منظم سرویس ماشین ظرفشویی را انجام دهید مشکلات ماشین ظرفشویی شما سریع پیدا شده و رفع خواهد شد.

احتمال بروز مشکلات جدی در ماشین ظرفشویی تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. زیرا بعضی از قطعات ممکن است خراب شوند و به دیگر قطعات آسیب برسانند و هزینه زیادی را به شما تحمیل کنند. برای سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید. اما در ادامه درباره سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی بیشتر توضیح خواهیم داد.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

سرویس دوره‌ ای ماشین ظرفشویی ال جی

برای این کار شما باید هر یک از قطعات ماشین ظرفشویی را به طور مجزا بررسی و عیوب احتمالی آن را رفع کنید. در ادامه سرویس هر قطعه را توضیح خواهیم داد.

سرویس فرایند چرخه آب در ماشین ظرفشویی ال جی

شما بایستی شیر ورودی آب و شیربرقی را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید. همچنین باید شیلنگ ورودی را چک کنید که مشکلاتی از قبیل خم شدگی، پاره شدگی و انسداد نداشته باشد. جت پمپ و آبپاش ‌ها نیز باید بررسی شوند تا از ورود آب به داخل جاپودری و دیگ اطمینان حاصل شود.

سرویس جت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

وظیفه جت پمپ رساندن آب و مواد شوینده به آب فشان ‌ها می ‌باشد. تا آب فشان ‌ها آب و مواد شوینده را از زوایای مختلف روی ظروف بپاشند. اگر جت پمپ خراب شود، موتور ماشین ظرفشویی عمل آبگیری را انجام می ‌دهد. اما ادامه فرایند شستشو متوقف می ‌شود. اگر سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی ال جی به طور منظم انجام شود، می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد و یا آن را سریع شناسایی و برطرف کرد.

سرویس المنت ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس المنت ماشین ظرفشویی ال جی

المنت ماشین ظرفشویی وظیفه گرم کردن آب را به عهده دارد. به همین دلیل در مسیر آب پمپ شستشو و آب فشان بالا قرار گرفته است. اگر المنت خراب شود و بسوزد ماشین ظرفشویی به طور مداوم کار می ‌کند و ارور می ‌دهد. جرم گرفتگی المنت نیز باعث کاهش عملکرد آن می‌ شود و آب دیرتر گرم می ‌شود.

با سرویس دوره ‌ای المنت می‌ توانید از جرم گرفتن آن جلوگیری کنید. یا اگر جرم گرفته است قبل از زیاد شدن جرم‌ ها را برطرف کنید. همچنین اگر المنت دچار مشکلی شده است می ‌توانید مشکل را برطرف کنید تا دیگر قطعات آسیب نبینند.

استفاده از نمک مخصوص برای سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی ال جی

برای استفاده از نمک بایستی مخزن ماشین ظرفشویی را از آب پر کنید و یک کیلوگرم نمک مخصوص در آن بریزید و نمک و آب را به هم بزنید و درب مخزن را ببندید. اگر حرف s که مربوط به نمک است را روی صفحه نمایش مشاهده کردید، محفظه نمک را بررسی کنید. اگر رسوب نمک مشاهده کردید کمی آب بریزید و آنها را به هم بزنید تا غلظت محلول کمتر شود. سپس یک چرخه شستشوی خالی را اجرا کنید. اگر بعد از ریختن نمک، آلارم نمک از بین نرفت، شیربرقی که زیر محفظه نمک قرار گرفته است را بررسی کنید.

سرویس هیدروستات ماشین ظرفشویی ال جی

وظیفه هیدروستات ماشین ظرفشویی کنترل کردن آب ورودی است. از آنجایی که سرویس هیدروستات یک کار تخصصی است حتماً باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید. برای سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات ال جی، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان کمک بگیرید.

سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

وظیفه پمپ تخلیه، تخلیه کردن آب ماشین ظرفشویی است. این قطعه از نوع مگنتی است و در دیواره چاهک نصب شده است. اگر پمپ تخلیه خراب شود یا درب چاهک دچار گرفتگی شود، پمپ دستگاه ارور می ‌دهد. برای سرویس پمپ تخلیه باید پروانه آن را از نظر گرفتگی بررسی کنید و مطمئن شوید تا دچار گرفتگی نشده است. شلنگ خروجی فاضلاب نیز نیاز به بررسی دارد.

سرویس شیربرقی ماشین ظرفشویی ال جی

شیربرقی در ابتدای شلنگ ورودی نصب شده است. وظیفه این شیر این است که اگر شلنگ پاره شد از ورود آب به محیط خانه جلوگیری کند. این قطعه ممکن است خراب شود یا توری آن کثیف شود. که شما بایستی این موارد را بررسی کنید و اگر شیر برقی خراب شده است بایستی آن را تعویض کنید. زیرا شیر برقی قابل تعمیر نیست.

سرویس سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی ال جی

سوئیچ فلوتر در کف سینی دستگاه نصب شده است. اگر ماشین ظرفشویی دچار آبریزی شود و آب به کف سینی برسد، شناور یونولیتی بالا می ‌آید. با بالا آمدن شناور یونولیتی میکروسوئیچ فعال می ‌شود و به برد فرمان می ‌دهد و پمپ تخلیه به طور مداوم کار می ‌کند.

سرویس سنسور آب ماشین ظرفشویی ال جی

سنسور آب دمای آب را تشخیص می ‌دهد و به برد انتقال می ‌دهد تا موقعی که درجه آب به حد مورد نیاز رسید فرمان قطع المنت صادر شود. سنسور در دیواره چاهک نصب شده است. اگر این قطعه خراب شود یا سوکت آن قطع شود دستگاه ارور می ‌دهد.

سرویس برد فرمان ماشین ظرفشویی ال جی

برد فرمان ماشین ظرفشویی وظیفه کنترل عملکرد دیگر اجزا را به عهده دارد. برای سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی ال جی بایستی برد آن را از نظر ظاهری بررسی کنید. اگر خازن یا دیگر قطعات آن سیاه شده است یا تغییر شکل داده است باید آنها را تعویض کنید. برای بررسی دقیق ‌تر برد می ‌توانید از اهم متر استفاده کنید.

سرویس مخزن مایع ماشین ظرفشویی ال جی

مخزن مایع از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت راست مخزن برای ریختن پودر است و در قسمت چپ مخزن مایع براق کننده ریخته می‌ شود. مایع براق کننده برای جلوگیری از ایجاد لک در ظروف استفاده می‌ شود. اگر ظروف شما لک گرفتند م ی‌توانید مقدار مایع را بیشتر کنید. اگر رگه یا طیفی از رنگین کمان روی ظروف مشاهده کردید بایستی مقدار مایع را کم کنید.

کلام آخر

همانطور که گفتیم سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی ال جی اهمیت زیادی دارد. زیرا کیفیت عملکرد دستگاه شما را بیشتر می ‌کند و موجب افزایش عمر ماشین ظرفشویی شما می‌ شود. همچنین با سرویس منظم دستگاه می ‌توانید عیوب احتمالی دستگاه را هرچه زودتر پیدا کنید. این کار باعث می ‌شود هزینه کمتری برای تعمیر قطعات بپردازید.

از آنجایی که این کار تخصصی است بایستی از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. زیرا اگر بدون داشتن دانش و مهارت کافی این کار را انجام دهید ممکن است به قطعات آسیب بزنید و هزینه زیادی بر شما تحمیل شود. برای سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *