نصب ماشین ظرفشویی ال جی

از آنجایی که شستن ظرف ها با دست کار بسیار وقت گیر و خسته کننده ای است و همه جا خیس و پر از کف می ‌شود، ماشین ظرفشویی به یکی از لوازم پرکاربرد خانه تبدیل شده است. ماشین ظرفشویی ال جی، یکی از محبوب ‌ترین برندهای ماشین ظرفشویی می ‌باشد. پس از اینکه شما ماشین ظرفشویی ال جی را خریداری می ‌کنید، اولین قدم برای استفاده از دستگاه، نصب ماشین ظرفشویی ال جی می ‌باشد.

اینکه نصب ماشین ظرفشویی به درستی انجام شود، بسیار مهم است. زیرا اگر نصب دستگاه شما به درستی انجام نگیرد، دستگاه عملکرد مطلوب خود را نخواهد داشت و باعث بروز مشکلات جدی و آسیب به قطعات دستگاه می‌ شود. همچنین در صورتی که دستگاه شما دارای گارانتی است، در صورتی که اولین نصب را خودتان انجام دهید و از نمایندگی ال جی کمک نگیرید گارانتی شما باطل خواهد شد.

از این رو بهترین کار این است که برای اولین نصب ماشین ظرفشویی و حتی قبل از باز کردن جعبه آن با نمایندگی ‌های معتبر ال جی تماس بگیرید و نصب ماشین ظرفشویی ال جی خود را به دست آنها بسپارید. همچنین در صورتی که ماشین ظرفشویی شما پس از استفاده دچار مشکل شد، می ‌توانید از مجموعه تعمیرات ال جی، مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی در اصفهان، برای تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی خود کمک بگیرید.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و یخچال فریزر) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

نکات قبل از نصب ماشین ظرفشویی ال جی

پیش از اینکه نحوه نصب ماشین ظرفشویی ال جی را به شما بگوییم، مراحل کلی این کار و نکاتی که باید حین نصب رعایت کنید را برای شما توضیح خواهیم داد. سپس نحوه نصب را به طور دقیق و مفصل شرح خواهیم داد. این نکات عبارتند از:

 • برای اینکه ماشین ظرفشویی شما دسترسی های لازم را داشته باشد و در مکان امنی قرار بگیرد تا آسیب نبیند، در اولین قدم بایستی بهترین مکان را برای دستگاه خود پیدا کنید.
 • پایه های ماشین ظرفشویی نیاز به تنظیم دارند.
 • دستگاه بایستی تراز باشد تا دچار آسیب نشود.
 • استفاده از یک پریز مشترک برای چند وسیله برقی کار بسیار خطرناکی است. از این کار بپرهیزید.
 • برای استفاده از ماشین ظرفشویی از محافظ استفاده کنید تا قطع و وصلی برق به دستگاه شما آسیب وارد نکند.
 • ماشین ظرفشویی را نزدیک لوازم گرمایشی قرار ندهید.
 • ماشین ظرفشویی را در جای خیلی سرد قرار ندهید.
 • از قرار دادن دستگاه در محل های شیب دار و ناهموار بپرهیزید.

نصب ماشین ظرفشویی ال جی

نصب ماشین ظرفشویی ال جی

برای نصب دستگاه، بایستی یکسری مراحل را انجام دهید تا ماشین ظرفشویی بهترین عملکرد خود را داشته باشد و دچار مشکل نشود. این مراحل عبارتند از:

آماده سازی روزنه کابینت

اولین قدم برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی، آماده سازی روزنه کابینت است. نکاتی که موقع این کار باید رعایت کنید عبارتند از:

 • دستگاه باید در نزدیکی سینک ظرفشویی نصب شود تا به راحتی به لوله آب و فاضلاب دسترسی داشته باشد.
 • ماشین ظرفشویی باید در فاصله کمتر از ۳ متر از محل تخلیه آب قرار بگیرد تا تخلیه آب به طور مناسب صورت بگیرد.
 • ماشین ظرفشویی ال جی باید حداقل ۵ سانتی متر از دیوار یا کابینت فاصله داشته باشد.
 • اگر در اطراف ماشین ظرفشویی چوب خام وجود دارد، آن را با رنگ ضد آب یا درزگیر بپوشانید تا باد نکند.

آماده سازی برای سیم کشی

برای رعایت ایمنی، در اولین قدم فیوز منزل را باز کنید. از استفاده از سیم سیار یا سه راهی بپرهیزید و طبق قوانین محلی سیم کشی و اتصال زمین را تنظیم کنید. شرایط برق دستگاه از لحاظ ولتاژ و هرتز را در دفترچه راهنمای دستگاه مطالعه کنید. پریزی که استفاده می کنید باید دارای فیوز ۱۵ آمپر یا فیوز تاخیر زمانی باشد. دو‌شاخه باید در فاصله ۱/۲ متری از پهلوی دستگاه باشد و دستگاه نباید جلوی پریز باشد.

آماده سازی ماشین ظرفشویی ال جی

برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی، باید آن را به این صورت آماده کنید:

 • دستگاه را به پشت بخوابانید.
 • پایه های ماشین ظرفشویی را تنظیم کنید و به ارتفاع دلخواه برسانید.

نصب ماشین ظرفشویی ال جی در کابینت

 • اگر ارتفاع کابینت از ۸۵ سانتی متر کمتر است، دو پیچ مربوط به صفحه فوقانی ( دو پیچ عقب) را باز کنید و آن را بردارید.
 • پیش از قرار دادن دستگاه در کابینت، تمام طول های لازم را اندازه گیری کنید و از مناسب بودن مکان برای دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • موقع قرار دادن ماشین ظرفشویی در کابینت مواظب باشید شلنگ تخلیه کشیده یا تا نشود.

اتصال شلنگ تخلیه

شما باید شلنگ تخلیه را به لوله تخلیه وصل کنید. برای این کار باید لوله تخلیه را پیدا کنید و انتهای شلنگ را در لوله سفت کنید. اگر انتهای شلنگ در لوله تخلیه سفت نشد، از رابط پلاستیکی استفاده کنید. این رابط بایستی نسبت به حرارت و مواد شوینده مقاوم باشد.

نصب شلنگ آب

برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی باید شلنگ آب را به شیر آب وصل کنید. برخی از مدل های ماشین ظرفشویی یک شیر داخلی و شلنگ دارند. وقتی شلنگ را به شیر آب وصل کردید، شیر آب را باز کنید. این کار برای این است که اگر جرم و کثیفی داخل لوله است خارج شود.

اجازه دهید آب داخل سطل تخلیه شود. سپس دمای آب را اندازه گرفته و شلنگ را به شیر آب وصل کنید. اگر دستگاه به آب گرم و سرد مجهز است، در صورتی که دمای آب بیشتر از ۶۵ درجه سانتی گراد است، دستگاه را به آب سرد وصل کنید. موقع اتصال از نوار تفلون استفاده کنید. این کار برای جلوگیری از نشت آب دستگاه می باشد. مواظب باشید که شیلنگ خم یا تا نشود. از استفاده از شلنگ کهنه بپرهیزید و از شلنگ نو استفاده کنید.

بررسی نهایی دستگاه

نصب ظرفشویی lg

برای اینکه مطمئن شوید نصب به درستی صورت گرفته است این موارد را بررسی کنید:

 • مطمئن شوید که شلنگ آب که به لوله آب وصل است سفت است.
 • سیم برق باید به پریز دارای اتصال زمین وصل باشد.
 • برای اولین استفاده از دستگاه پس از نصب، برنامه Quick را اجرا کنید تا از عملکرد صحیح دستگاه و نبود مشکل اطمینان حاصل کنید.
 • اگر موقع اولین استفاده صدای بلندی شنیدید، دستگاه را خاموش و روشن کنید.

تراز کردن ماشین ظرفشویی

اگر پس از نصب ماشین ظرفشویی ال جی متوجه شدید که درب دستگاه به هنگام باز و بسته کردن چسبندگی دارد، یعنی دستگاه نیاز به تراز کردن دارد. برای این کار دو حالت وجود دارد:

 • اگر در به سمت راست متمایل است، پایه چپ عقب دستگاه را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا جایی که به ارتفاع مورد نیاز برسد. سپس بررسی کنید که دستگاه متمایل نباشد و دارای چسبندگی در نباشد و صدای فرسایش از آن شنیده نشود. اگر این مشکلات را مشاهده کردید دوباره کاری که گفته شد را انجام‌ دهید تا جایی که مشکل حل شود.
 • اگر در به سمت چپ متمایل است، بایستی مراحل بالا را انجام دهید. با این تفاوت که پایه عقب سمت راست را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

کلام آخر…

همانطور که گفته شد، بهترین راه برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی این است که این کار را به دست متخصصان نمایندگی‌ های معتبر ال جی بسپارید. از آنجایی که ماشین ‌های ظرفشویی با آب سر و کار زیادی دارند، قطعات آنها دچار استهلاک زیادی می‌ شود. اگر شما استفاده درستی از ماشین ظرفشویی خود نداشته باشید، عمر مفید قطعات ماشین ظرفشویی شما کمتر هم خواهد شد. از این رو در صورتی که ماشین ظرفشویی ال جی شما دچار مشکل شد، برای عیب یابی مشکل، تعویض قطعات و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌توانید از مجموعه تعمیرات ال جی کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می ‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *