تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

اگر شما با این مشکل مواجه شده ‌اید که درب ماشین ظرفشویی ال جی تان بسته نمی ‌شود و یا پس از اینکه آن را بستید، روی نمایشگر ماشین ظرفشویی ارور باز بودن در نمایش داده می‌شود و دستگاه شروع به کار نمی ‌کند، ممکن است نیاز به تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی داشته باشید. اگر با ما همراه باشید، بیشتر در مورد این مشکل صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن خوب است بدانید مجموعه تعمیرات ال جی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌باشد.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

اگر درب ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شده است و بسته نمی‌ شود، برای اینکه بتوانید آن را تعمیر کنید بایستی تشخیص دهید مشکل از کجاست و به رفع آن بپردازید تا مشکل درب حل شود. در ادامه دلایل خرابی درب را برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

اولین علتی که بایستی به هنگام بسته نشدن درب بررسی کنید، چینش ظروف است. اگر ظروف را به درستی نچیده باشید، ممکن است یکی از اجزای درب به ظروف گیر کند و درب بسته نشود. اگر ظروف زیادی در ماشین ظرفشویی باشد یا آنها را به طور نامنظم چیده باشید علاوه بر اینکه درب بسته نمی ‌شود ممکن است به دیگر اجزای ماشین ظرفشویی فشار وارد شود و به آنها صدمه بزند. پس حتماً به هنگام چینش ظروف در ماشین ظرفشویی دقت کامل را داشته باشید.

خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی

اگر درب ماشین ظرفشویی از نظر فیزیکی دچار مشکلی نشده است ولی درب بسته نمی‌ شود، به این معنی است که قفل درب خراب است. در این صورت برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی بایستی قفل درب را تعویض کنید.

چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی ال جی

چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی ال جی

همیشه بسته بودن درب به این معنی نیست که درب چفت شده است. قطعه ‌ای به نام میکروسوئیچ در درب وجود دارد که مسئول بسته شدن کامل درب است. وقتی که این قطعه کار کند فرمانی به دستگاه فرستاده می‌ شود تا دستگاه راه‌ اندازی شود. پس در صورتی که درب بسته است اما دستگاه شروع به کار نمی ‌کند و ارور باز بودن درب در صفحه نمایشگر نشان داده می‌ شود، یعنی به احتمال زیاد میکروسوئیچ دچار مشکل شده است و باید به تعمیر یا تعویض آن بپردازید.

البته احتمال اینکه میکروسوئیچ سالم باشد اما دستگاه بسته بودن درب را تشخیص ندهد هم هست. به همین دلیل دستگاه باید توسط یک تعمیرکار حرفه ‌ای بررسی شود تا مشکل پیدا شود. برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می‌توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

خراب شدن بازوهای درب ماشین ظرفشویی

برخی از مدل ‌های ماشین ظرفشویی ال جی دارای بازوهایی هستند که این بازوها از افتادن درب جلوگیری می ‌کنند. از آنجایی که ماشین ظرفشویی با آب و مواد شوینده سر و کار زیادی دارد، احتمال فرسودگی این بازوها زیاد است. در صورتی که این بازوها دچار پوسیدگی شوند و خراب شوند درب به درستی بسته نمی ‌شود. پس حتماً موقع عیب یابی دستگاه بازوهای درب را در صورت وجود چک کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

خرابی مفصل تنظیم درب ماشین ظرفشویی

برای اینکه درب ماشین ظرفشویی به درستی چفت شود، مفصل تنظیم درب باید با قاب درب هم راستا باشد. در صورتی که این مفصل تنظیم نیست آن را با قاب درب هم راستا کنید. اگر مفصل دچار شکستگی است باید به تعویض آن بپردازید.

خراب شدن دستگیره درب ماشین ظرفشویی ال جی

دستگیره درب در داخل درب قرار دارد و شما با نگاه کردن به درب نمی‌ توانید سالم بودن یا خراب بودن آن را تشخیص دهید. برای بررسی دستگیره باید دستتان را داخل درب بکشید و دستگیره را حرکت دهید. اگر دستگیره به راحتی حرکت می ‌کند و به اصطلاح لق است یعنی اینکه دستگیره دچار مشکل شده است. در این صورت باید دستگیره را تعویض کنید زیرا اگر دستگیر لق باشد درب به درستی بسته نمی ‌شود.

خرابی واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی ال جی

واشر یا لاستیک دور درب قطعه ‌ای است که از نشت آب به بیرون دستگاه جلوگیری می ‌کند و همچنین به بسته شدن کامل درب نیز کمک می ‌کند. اگر این واشر دچار پارگی شده باشد یا از جای خود خارج شده باشد، درب به درستی بسته نخواهد شد. در این صورت شما برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی نیاز به تعویض واشر خواهید داشت.

خراب شدن لولای درب ماشین ظرفشویی

برای اینکه درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته شود، باید لولاهای سالمی داشته باشد. برای اینکه لولاهای درب را تست کنید تا ببینید سالم هستند یا خیر، باید تا جایی که امکان دارد درب را باز کنید. در این صورت می ‌توانید ببینید لولا سالم است یا خیر. اگر لولاها آسیب فیزیکی دیده اند یا در به درستی باز نشد، باید لولاها را تعویض کنید.

خراب شدن فنر درب ماشین ظرفشویی

درب ماشین ظرفشویی دارای فنر است‌. این فنر به باز و بسته شدن درب کمک می ‌کند. اگر این قطعه دچار مشکل شود، درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نمی ‌شود. در این صورت شما باید فنر را تعویض کنید تا مشکل درب ماشین ظرفشویی تان برطرف شود.

خراب شدن بست درب ماشین ظرفشویی ال جی

بر روی چهارچوب دستگاه، قطعه ‌ای به نام بست وجود دارد که وقتی درب بسته می‌ شود، قفل درب در این قطعه چفت می ‌شود. اگر این قطعه دچار شکستگی شده باشد یا صدمه فیزیکی دیده باشد، قفل به درستی در آن چفت نمی‌ شود و درب به درستی بسته نخواهد شد. پس شما بایستی این بست را تعویض کنید تا درب بسته شود و مشکل ماشین ظرفشویی ‌تان برطرف شود.

هزینه تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان چقدر است؟

اگر می ‌خواهید درب ماشین ظرفشویی تان را تعمیر کنید، باید هزینه ایاب ذهاب، هزینه عیب یابی و هزینه تعمیر درب را بپردازید. در صورتی که نیاز به تعویض درب باشد، بایستی هزینه درب نو که با توجه به جنس و مدل آن متفاوت است را نیز بپردازید.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید، دلایل بسته نشدن درب زیاد است و اینکه بتوانید تشخیص دهید مشکل ماشین ظرفشویی شما از کجاست سخت است‌. به همین دلیل بهتر است این کار را به یک تعمیرکار حرفه ‌ای بسپارید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می ‌توانید با مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *