رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

نمک مخصوصی که در ماشین‌ های ظرفشویی ال جی به کار می ‌رود مزایا متعددی مانند کاهش سختی آب را به همراه دارد. رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی باید طی اولین فرصت انجام شود. زیرا وجود مشکل در عملکرد این قسمت آسیب ‌های جدی به دستگاه وارد می ‌کند.

زمانی که از آب لوله کشی شهری برای تجهیز ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می ‌کنید، یون‌ های متعددی در آن به صورت محلول موجود هستند. بنابراین رسوب آن ‌ها در اثر شستشو بر روی ظروف موجب کدر شدن می‌ شود. در این شرایط نمک مخصوص ماشین ظرفشویی ال جی با از بین بردن یون ‌های اضافی از بروز این مشکل جلوگیری می ‌کند.

تجهیزات دیگری که در ماشین ظرفشویی به کار می ‌روند، مانند تولید کننده‌ های حرارت، آب پاش و قطعه ‌های مکانیکی تحت تاثیر سختی آب قرار می‌ گیرند. بنابراین کارکرد درست مخازن نمک موجب افزایش طول عمر این تجهیزات می ‌شود. بنابراین در صورت وجود مشکل در مخزن نمک باید از تیم تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان، تعمیرات ال جی کمک بگیرید.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

چرا ظروف پس از شستشو در ماشین کدر می‌ شوند؟

دلایل متعددی برای بروز این مشکل وجود دارند که با بررسی تخصصی توسط تکنسین ‌های حرفه ‌ای می ‌توانید به تشخیص قطعی برسید. مشکل در کارکرد مخزن مواد شوینده یا کیفیت پایین محصول استفاده شده از رایج ‌ترین دلایل تمیز نشدن ظروف درون ماشین ظرفشویی هستند. در این شرایط با تعویض مواد شوینده در اولین مرحله می ‌توانید علت بروز مشکل را شناسایی کنید.

مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی یکی دیگر از قسمت ‌هایی است که نقش موثری در این زمینه دارد. به طوری که با اختلال عملکردی آن، کدر شدن ظروف پس از شستشو درون ماشین مشاهده می ‌شود. در این شرایط وضعیت فیزیکی مخزن، مقدار نمک و کیفیت آن را بررسی کنید. زیرا وجود مشکل در هر یک از این موارد موجب کدر شدن ظروف پس از شستشو درون ماشین ظرفشویی می‌ شود.

علائم وجود مشکل در کارکرد مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی

علائم وجود مشکل در کارکرد مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی

ظاهر شدن برخی نشانه‌ های منحصر به فرد هنگام وجود مشکل در کارکرد مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی رایج است. بنابراین در صورت مشاهده این علائم در اولین فرصت نسبت به رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان اقدام کنید. در ادامه برخی از رایج ‌ترین علائم موجود در این زمینه را بررسی می ‌کنیم.

 • ظاهر شدن لکه ‌های سفید و به اصطلاح سفیدک زدن ظروف یکی از رایج ‌ترین نشانه ‌های وجود مشکل در کارکرد مخزن نمک است.
 • از دست دادن شفافیت و کدر شدن ظروف پس از شستشو از دیگر علائمی است که باید آن را جدی بگیرید.
 • مولدهای حرارتی یا المنت‌ هایی که درون ماشین ظرفشویی ال جی قرار دارند در صورت وجود این مشکل سفیدک می ‌زنند.
 • قطعات مکانیکی و چرخنده ماشین ظرفشویی در صورت وجود آب با سختی بالا تغییر رنگ می ‌دهند. همچنین رسوب املاح بر روی آن‌ ها قابل مشاهده است.
 • آب پاش از مهم ‌ترین تجهیزات به کار رفته در ماشین‌ های ظرفشویی ال جی است. بنابراین در صورت عدم کارکرد مخزن نمک و رسوب املاح از کار می ‌افتد.
 • اگر ماشین ظرفشویی شما به طور مکرر خرابی‌ های پی در پی را دنبال می ‌کند، احتمال خرابی مخزن نمک وجود دارد. بنابراین در اولین فرصت برای رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید.

رایج ‌ترین علت‌ های خرابی مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

چگونگی کار کردن با ماشین ظرفشویی ال جی و مخزن نمک، نقش زیادی در خرابی این قطعه دارد. زیرا انجام برخی فعالیت ‌های اشتباه طول عمر مخزن نمک و به دنبال آن ماشین ظرفشویی را کاهش می‌ دهد. در ادامه برخی از مهم‌ ترین اقدام‌ هایی که موجب خرابی مخزن نمک می‌ شوند را بررسی می ‌کنیم.

استفاده زیاد از نمک

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند در صورت استفاده از مقدار بیش ‌تر نمک رسوب گذاری املاح کاهش پیدا می ‌کند. اما انجام این اشتباه به صورت متوالی موجب خرابی مخزن نمک و به دنبال آن ماشین ظرفشویی ال جی می ‌شود. برای جلوگیری از این مشکل همواره از میزان نمک توصیه شده توسط دفترچه راهنما محصول استفاده کنید.

خرید نمک نامرغوب

نمونه ‌های زیادی از نمک ماشین ظرفشویی در بازار موجود هستند که کیفیت و کارایی متنوعی دارند. استفاده از برندهای معروف و معتبر نمک ماشین ظرفشویی از بروز آسیب در این زمینه جلوگیری می‌ کند. بنابراین هنگام خرید از محصولات مرغوب با کیفیت بالا استفاده کنید تا طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

ضربه مکانیکی

بسیاری از مشتریانی که برای رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان مراجعه می ‌کنند، مشکل ضربه یا آسیب مکانیکی را دارند. مخازن نمک در ماشین‌ های ظرفشویی از حساسیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین تا حد امکان از ورود آسیب یا ضربه مکانیکی به این قسمت جلوگیری کنید.

بستن غیر اصولی درب مخزن

رایج ‌ترین علت‌ های خرابی مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی 

مخزن نمک دارای یک درب مخصوص است که هنگام تخلیه یا شارژ آن باید به صورت درست بسته شود. به عبارتی درب را به صورت کج یا دندانه‌ ای نبندید. محکم نبستن این قطعه با عدم رعایت نکات مهم موجب خرابی زود هنگام مخزن نمک می‌ شود. در این صورت باید مخزن یا درب را به صورت کامل تعویض کنید.

مراجعه به مراکز متفرقه

خرابی مجدد مخزن نمک پس از تعمیر یکی از دغدغه ‌های اصلی مشتریان است. زیرا در صورت تعویض یا تعمیر غیر اصولی این قطعه خرابی‌ ها به صورت مجدد ظاهر می‌ شوند. در این شرایط برای رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان باید به سراغ مراکز معتبر بروید. مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی، تعمیرات ال جی، یکی از معتبرترین مراکز می باشد.

باز کردن خودسرانه دستگاه

بسیاری از افراد در صورت وجود مشکل در کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی خودشان دست به کار می ‌شوند. در این شرایط اگر دانش فنی و تخصص کافی را نداشته باشید احتمال آسیب زدن به دستگاه را افزایش می‌ دهید. در صورت مشاهده علائم خرابی مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی از مراکز و تکنسین ‌های حرفه ‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

نحوه تخلیه نمک درون مخزن ماشین لباسشویی ال جی

تمامی نمکی که درون مخزن ماشین لباسشویی ال جی تزریق می ‌کنید، در طی یک پروسه شستشو مصرف می ‌شود. به عبارتی زمانی که برنامه شستشوی ماشین به اتمام می ‌رسد دیگر نمک درون مخزن باقی نمانده است. مثال نقض این موضوع زمانی دیده می‌ شود که ماشین لباسشویی ال جی شما مشکل عملکردی دارد.

در این شرایط زمانی که فرایند شستشو به پایان می ‌رسد، مقداری نمک درون مخزن مشاهده می ‌شود. بنابراین در اولین فرصت باید برای رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان اقدام کنید‌. تخلیه نمک از درون مخزن اولین اقدامی است که در این شرایط انجام می ‌شود. بنابراین باید مراحل متعددی را گام به گام پشت سر بگذارید.

در اولین اقدام سبدهای درون ماشین ظرفشویی را خارج کنید تا دسترسی به مخزن نمک میسر شود. در مرحله بعد با ریختن آب درون مخزن و حل کردن نمک می ‌توانید محتوی را خارج کنید. به طوری که با تزریق مجدد آب توسط ابزار مناسب به درون مخزن نمک طی چند مرحله حل می‌ شود. در این شرایط تنها آب خالی درون مخزن باقی مانده است. بنابراین با انتخاب یک برنامه شستشو می ‌توانید تمامی آب دستگاه را تخلیه کنید.

نحوه ریختن نمک در مخزن ماشین لباسشویی ال جی

نحوه ریختن نمک در مخزن ماشین لباسشویی ال جی

ریختن نمک مخصوص ماشین لباسشویی باید در مخزن منحصر به فرد آن انجام شود. بنابراین با استفاده از ابزارهای مناسب مقدار نمک مورد نیاز را به درون روزنه مخزن وارد کنید. ریختن این ماده درون دیگ استیل ماشین ظرفشویی ال جی به مرور زمان موجب بروز مشکلات متعددی می‌ شود. برای مثال با خوردگی استیل و سوراخ شدن آن نشت آب از زیر دستگاه را به دنبال دارد.

این اتفاق به دلیل جمع آوری غیر اصولی نمک از درون دیگ استیل رخ می ‌دهد. هنگام تزریق ماده به درون مخزن دستگاه از قیف ‌های مخصوص موجود بر روی ماشین ظرفشویی استفاده کنید. توجه به این موضوع از انتقال نمک به دیگ استیل تا حد زیادی جلوگیری می ‌کند. همچنین پس از ریختن کامل نمک درب مخزن را به طور محکم ببندید.

مراحل تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی

در صورتی که با اختلال عملکردی مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی مواجه هستید در اولین اقدام باید تعمیر یا تعویض آن را تعیین کنید. در این شرایط با بررسی وضعیت فیزیکی و درجه آسیب بهترین روش توسط تکنسین ‌ها توصیه می ‌شود. در صورت وسیع بودن سطح آسیب مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی باید تعویض شود. بنابراین در ادامه مراحل آن را گام به گام بررسی می ‌کنیم.

 • اولین اقدام در این فرایند قطع کردن شیر آب و برق ورودی به دستگاه است.
 • دیوارهای جانبی و سقف دستگاه را به نوبت باز کرده و کنار می ‌گذاریم. همچنین مخزن آب و برد الکترونیکی دستگاه باید جدا شوند.
 • در این مرحله باید دستگاه را وارونه کرده و پیچ ‌های موجود در سطح پایینی آن را باز کنید. همچنین باز کردن پیچ ‌های شلنگ آب الزامی است.
 • خارهای محافظ و فنرها در این مرحله باید از دستگاه جدا شوند تا به مخزن نمک دسترسی داشته باشید.
 • در این مرحله به مخزن نمک دسترسی دارید. بنابراین با جدا کردن واشر و درب محافظ می ‌توانید آن را خارج کنید.
 • سپس باید مخزن نمک جدید را جایگزین نمونه قبلی کنید. همچنین برای اتمام فرایند تمامی مراحل طی شده را به صورت برعکس بروید.
 • در مرحله آخر برای تست عملکرد مخزن نمک یک دور آزمایشی فعالیت ماشین ظرفشویی ال جی را زیر نظر بگیرید.

هزینه رفع مشکلات مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

مشکلات متعددی در زمینه عملکرد مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارند. بنابراین رفع هر یک از این اختلال ‌ها به تخصص و زحمت متفاوتی وابسته هستند. در این شرایط برای دریافت خدمات تعمیر یا تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی باید از تکنسین ‌های حرفه ‌ای با دانش فنی بالا کمک بگیرید. در ادامه برخی از مهم‌ ترین عوامل موثر بر روی هزینه رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان را بررسی می‌ کنیم.

سطح آسیب به مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی یکی از مهم ‌ترین عوامل در این زمینه محسوب می ‌شود.  در صورت خرابی تجهیزات به کار رفته در ماشین ظرفشویی ال جی به غیر از مخزن نمک باید هزینه بیش ‌تری بپردازید. زیرا هر یک از این قطعات در صورت خرابی فرایند تعمیر منحصر به فرد خود را دارند.

مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما یکی دیگر از عواملی است که هزینه نهایی تعمیر مخزن نمک را تغییر می ‌دهد. زیرا برخی مدل‌ ها پیچیدگی بیش‌ تری در این زمینه دارند.  نوسانات قیمت بازار و هزینه خرید مخزن نمک جدید از دیگر عوامل موثر در این زمینه محسوب می ‌شود.

نرخ دستمزد تعمیرکار در مراکز مختلف با توجه به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی تغییر می ‌کند. بنابراین با بررسی مراکز موجود می‌ توانید مناسب ‌ترین گزینه را انتخاب کنید.  برخی مراکز با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر هزینه تعمیر مخزن نمک را افزایش می ‌دهند. اما در مجموعه تعمیرات ال جی تمامی هزینه ها طبق مصوبه اتحادیه و با شفاف سازی کامل از شما دریافت می گردد.

جلوگیری از خرابی مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

جلوگیری از خرابی مخزن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

همواره جلوگیری از بروز مشکل موجب کاهش حداکثری هزینه‌ های تعمیر می‌ شود. بنابراین با در نظر گرفتن و رعایت برخی نکات ساده می ‌توانید از خرابی مخزن نمک جلوگیری کنید. برخی از این موارد به نحوه عملکرد شما بستگی دارند. همچنین استفاده از محصولات با کیفیت نیز نقش موثری در این زمینه ایفا می ‌کند. در ادامه برخی از نکات مهم جهت جلوگیری و رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی می‌ کنیم.

 • سرویس ‌های دوره ‌ای مربوط به مخزن نمک و دیگر قسمت ‌های ماشین ظرفشویی ال جی را به طور منظم انجام دهید.
 • عدم استفاده از نمک‌ های نامرغوب و بی ‌کیفیت موجود در بازار نقش زیادی در جلوگیری از بروز مشکلات در این زمینه دارد.
 • ماشین ظرفشویی و مخزن نمک را از دسترس کودکان به دور نگه دارید. زیرا ضربه فیزیکی موجب بروز مشکلات عملکردی می ‌شود.
 • پس از هر بار تزریق نمک به مخزن ماشین ظرفشویی درب آن را محکم ببندید.
 • برای افزایش طول عمر دستگاه و افزایش حداکثری تاثیر پاک کنندگی از مقدار مناسب نمک استفاده کنید.

کلام پایانی

رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان با توجه به علت بروز اختلال انجام می ‌شود. عیب یابی و تعمیر مخزن نمک ماشین ال جی به دانش فنی و تخصص کافی نیاز دارد. بنابراین در صورت بروز نشانه‌ هایی مانند سفیدک زدن ظروف، رسوب نازل ‌های پاشش آب و اجزا مکانیکی باید به مراکز تعمیرات اطلاع دهید.

تعویض مخزن نمک طبق مراحل مشخصی انجام می ‌شود که در اولین اقدام باید محتوی آن را خالی کنید. هزینه رفع مشکلات مخزن نمک ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان به سطح‌ آسیب، هزینه خرید مخزن و دستمزد تعمیرکار بستگی دارد. رعایت برخی نکات مانند استفاده از نمک مرغوب، محکم بستن درب و سرویس به موقع از بروز مشکل عملکردی در این قسمت جلوگیری می‌ کند.

در نهایت در صورتی که موفق به پیداکردن عیب دستگاه خود نشدید و یا برای تعمیر و تعویض قطعات آن به یک متخصص نیاز داشتید، کافی است با ما در مجموعه تعمیرات ال جی و با شماره 09130108396 تماس بگیرید. ما در سریع ترین زمان ممکن تکنسین متخصص را به آدرس شما اعزام می کنیم.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *