نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

در روزگار امروزی وجود بسیاری از لوازم الکتریکی به قدری ضروری بوده که اساسا نقش کلیدی را در نحوه گذراندن امور روزمره انسان ها بر عهده دارند. ماشین لباسشویی وسیله ای است که در حال حاضر به منظور شست و شوی البسه کاربرد داشته و در مقایسه با شیوه دستی دارای مزایای قابل توجهی می باشد.

از جمله این مزایا می توان سرعت بخشیدن به فرایند شست و شوی پوشاک و البته صرفه جویی در میزان مصرف آب اشاره کرد. شرکت ال جی را می توان جزء موفق ترین برندهای جهانی در زمینه تولید انواع ماشین های لباسشویی قلمداد نمود.

از آن جایی که چگونگی فرایند نصب ماشین لباسشویی ال جی همواره یکی از چالش های مهم برای دارندگان این نوع دستگاه بوده در ادامه مقاله به نکاتی پیرامون این موضوع اشاره شده اند.

جهت ارتباط با مجموعه ما جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

پیچ های موجود در قسمت پشت ماشین لباسشویی ال جی

در هنگام راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد بازگشایی پیچ های به کار رفته در قسمت پشت دستگاه می باشد. این پیچ ها که به پیچ های ترنسلیت معروف هستند، بالواقع وظیفه مراقبت از قسمت ها و قطعات داخلی ماشین لباسشویی ال جی را بر عهده دارند. اغلب قطعات ماشین لباسشویی ال جی هنگام حمل و نقل و … در معرض آسیب دیدگی بوده که از این رو می توان به نقش کلیدی پیچ های ترنلیست به جهت جلوگیری از این مشکلات اشاره نمود.

توجه: در صورت عدم بازگشایی پیچ های ترنلیست پیش از راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی شاهد لرزش ها و همینطور شنیده شدن صداهای شدید از دستگاه در حین استفاده از آن خواهیم بود.

همچنین با ادامه دار بودن این وضعیت احتمال آسیب دیدگی برخی از قطعات درون ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد. بدین منظور توصیه می شود تا همواره مطالعاتی در زمینه طریقه نصب ماشین لباسشویی ال جی مد نظر قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید در نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان : تعمیر لوازم خانگی ال جی در اصفهان

نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

طریقه نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

بعد از اقدام به خرید ماشین لباسشویی ال جی، نحوه نصب آن اهمیت بسیاری داشته و کارکرد دستگاه را تحت الشعاع قرار خواهد داد. در صورت عدم رعایت استانداردهای اولیه در نصب ماشین لباسشویی ال جی ممکن است در کوتاه یا بلند مدت شاهد بروز خساراتی نسبت به دستگاه خود باشیم.

به همین دلیل توصیه می شود تا حتی الامکان عملیات راه اندازی اولیه و نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان به افراد متخصص سپرده شوند. در اینجا به موارد مهمی در زمینه شرایط نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی اشاره شده اند.

بهترین مکان جهت راه اندازی و نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

 1. مکان در نظر گرفته شده جهت نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی می بایست حتی الامکان مسطح یا به اصطلاح تراز بوده و همچنین به مقدار لازم مستحکم باشد.
 2. لازم است پریز برق مورد نظر جهت استفاده ماشین لباسشویی ال جی از آن حداکثر چیزی در حدود 2 متر با دستگاه فاصله داشته باشد. همچنین نکته بسیار مهم آنکه به هیچ عنوان از یک پریز به طور همزمان برای اتصال چندین دستگاه به برق استفاده نشود.
 3. فاصله ماشین لباسشویی ال جی از قسمت های پشت به دیوار و همچنین اطراف باید به ترتیب حداقل ۱۰ و ۲ سانتی متر باشد. لازم به ذکر است که امروزه مقالات متعددی در زمینه نحوه نصب ماشین لباسشویی ال جی انتشار یافته اند. با مطالعه این مقالات می توان اطمینان بیشتری از شرایط کار حاصل نمود.
 4. مکان قرار گیری ماشین لباسشویی ال جی می بایست به گونه ای بوده که گردش هوا به خوبی در آن جریان داشته باشد. همچنین لازم است تا دریچه های موجود بر روی دستگاه به خوبی بررسی شده تا در هنگام نصب عاری از هرگونه گرفتگی یا انسداد باشند.
 5. بهتر است سعی شود ماشین لباسشویی ال جی در مکانی قرار داده شود که از دمای مناسبی برخوردار بوده و بیش از حد گرم یا سرد نباشد.
 6. بهترین مکان جهت قرار گیری ماشین لباسشویی ال جی جایی است که در هنگام خرابی دستگاه، تمامی قسمت های آن به راحتی در دسترس تعمیرکاران باشند.

بیشتر بخوانید در نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان : تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

چگونگی قرار گیری و نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

 1. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان نباید از قطعاتی همچون چوب، مقوا و… جهت تراز نمودن پستی و بلندی های سطح زیرین که ماشین لباسشویی ال جی بر روی آن قرار گرفته، استفاده شود.
 2. تا جای ممکن بهتر است از قرار دادن ماشین لباسشویی ال جی در مجاورت با لوازمی همچون اجاق گاز خودداری شود. در صورتی که چاره ای جز این کار نبود حتما از ورق های عایق در بین دو دستگاه استفاده شده تا هر دو وسیله از آسیب های احتمالی محفوظ بمانند.
 3. نحوه قرار گیری ماشین لباسشویی ال جی به گونه ای باشد که قسمت کف دستگاه فاصله ای حدودا ۲ سانتی متری نسبت به سطح زمین داشته باشد. کمک گیری از تکنسین های مربوطه می تواند یک راهکار ایده آل پیش از هرگونه اقدام جهت نصب ماشین لباسشویی ال جی باشد.

شرایط نصب اتصالات برقی ماشین لباسشویی ال جی

 • مکان قرار گیری و نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان به صورتی انتخاب شده که دسترسی دستگاه به پریز برق به راحتی امکان پذیر باشد.
 • ماشین لباسشویی ال جی باید ترجیحا به پریز اصطلاحا ارت دار ( متصل شده به زمین) اتصال یابد.
 • در صورتی که به هر دلیل شکل ظاهری کابل ماشین لباسشویی ال جی خدشه دار شد، در اولین فرصت نسبت به تعویض آن اقدام گردد.
 • بهتر است همواره پس از اتمام کار با ماشین لباسشویی ال جی دو شاخه آن را از پریز جدا نموده و شیر آب ورودی به دستگاه نیز قطع گردد.

بیشتر بخوانید در نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان : تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان 

نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

نحوه اتصال شیلنگ آب ماشین لباسشویی ال جی

 1. در هنگام اتصال شیلنگ آب ماشین لباسشویی ال جی باید این موضوع را در نظر گرفت که حجم فشار آب می بایست بین ۲۰ تا ۹۰۰ کیلو پاسکال باشد. در صورتی که فشار آب بیش از مقدار استاندارد (۱۰۰۰ کیلو پاسکال) بود لازم است یک دستگاه فشار شکن نیز به کار برده شود.
 2. میزان استحکام بین اتصالات شیلنگ و شیر آب در ماشین لباسشویی ال جی به خوبی مورد بررسی گرفته شوند. زیرا عملکرد دستگاه تا حدود زیادی تحت تاثیر این مسئله خواهد بود.
 3. هنگامی که ماشین لباسشویی به دو شیر آب (سرد و گرم) اتصال یافته است، استفاده از شیر آب گرم میزان صرفه جویی در مصرف انرژی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.
 4. لازم است تا هرچند وقت یکبار نسبت به بررسی وضعیت ظاهری شلنگ ها اقدام نموده و در صورت نیاز مورد تعویض قرار بگیرند.
 5. معمولا دو عدد واشر پلاستیکی همراه با شیلنگ موجود بوده که نقش زیادی را در آب بندی محل اتصال یافته به شیر آب دارند. این دو قطعه در حقیقت از نشت آب در این مکان جلوگیری به عمل خواهند آورد.

نکته پایانی و جمع بندی نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان

موضوع نصب ماشین لباسشویی ال جی فرایندی می باشد که احتمالا در نگاه نخست به نظر ساده آمده ولی در صورت عدم توجه کافی می تواند خسارات بسیاری را متوجه دستگاه سازد.

از این رو بهتر است حتی الامکان انجام این نوع فعالیت ها به متخصصین با تجربه در این امر سپرده شوند.

بیشتر بخوانید در نصب ماشین لباس شویی ال جی در اصفهان : تعمیر سبد ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

امتیاز این صفحه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *