تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان

تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان یکی از مواردی است که کاربران این دستگاه ممکن است بعد از مدتی استفاده از ماشین، به آن احتیاج پیدا کنند. ترموستات قطعه ای در ماشین ظرفشویی ال جی بوده که وظیفه آن گرم کردن آب درون ماشین است.

کارکرد این قطعه بدین صورت است که دمای آب درون ماشین را به طور مداوم اندازه گیری کرده و در صورتی که پایین تر از حد تنظیم شده باشد، به المنت حرارتی فرمان گرم کردن آب را می دهد.هر زمان که دما به حد مورد نیاز رسید، فرمان خاموش شدن را به المنت ارسال می کند.

اگر این قطعه خراب شود، ظروف به خوبی شسته نشده، آب سرد و یا داغ وارد ماشین می شود و لکه های کثیفی بر روی ظروف باقی می ماند. از همین جهت تعویض به موقع این قطعه از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه با نحوه تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان و نشانه های خرابی آن آشنا خواهید شد.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

نشانه های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی ال جی

 • کثیف بودن ظروف پس از شست و شو: همانطور که گفتیم، خرابی ترموستات باعث می شود دمای آب به درستی تنظیم نشده و سرد باشد. سرد بودن آب باعث می شود ظروف به خوبی شسته نشوند و در نتیجه در پایان شست و شو، لکه های کثیفی و چربی بر روی آنها باقی بماند.
 • دمای نامناسب آب: اگر ترموستات خراب شود، فرمان درستی به المنت حرارتی داده نمی شود در نتیجه دمای آب بیش از حد سرد و یا داغ می شود. سرد بودن آب باعث عدم شست و شوی صحیح ظروف و داغ بودن زیاد باعث آسیب به قطعات مختلف دستگاه می شود. پس بهتر است به محض مشاهده این موضوع، اقدام به تعویض ترموستات کنید.
 • خشک نشدن ظروف پس از شست و شو: یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد شما باید اقدام به تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان کنید، خشک نشدن ظروف است. اگر هربار پس از پایان فرآیند شست و شو با ظروف مرطوب مواجه می شوید، یعنی المنت حرارتی فعال نشده و فرمان درستی دریافت نکرده است. همین موضوع نشانه خرابی ترموستات می باشد.
 • تأخیر در فرآیند شست و شو: اگر ترموستات دچار مشکل شود، توانایی اندازه گیری دمای آب را به صورت صحیح ندارد. در نتیجه زمان بیشتری را صرف این کار می کند. این موضوع موجب می شود فرآیند شست و شو بیش از زمان معین به طول بیانجامد.

اگر با هر یک از نشانه هایی که در بالا از آنها نام برده شد مواجه هستید، به احتمال زیاد ترموستات دستگاه شما معیوب شده است. شما می توانید جهت تعویض و تعمیر ترموستات، با مجموعه تعمیرات ال جی در اصفهان تماس بگیرید. متخصصان این مرکز تمام تلاش خود را می کنند که دستگاه شما را به بهترین نحو تعمیر کرده و رضایت شما را جلب کنند.

همچنین لازم به ذکر است که در امر تعویض قطعات، تماما از قطعات با کیفیت و اصل استفاده می شود. در نتیجه مشکلی از این بابت بعدها برای شما به وجود نخواهد آمد. شما می توانید جهت درخواست تکنسین، از طریق تماس با مجموعه تعمیرات ال جی، اقدام نمایید.

نحوه تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان

نحوه تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان

در ادامه نحوه تعویض ترموستات به صورت گام به گام و کامل به شما آموزش داده شده است. دقت داشته باشید که با اینکه می توان این کار را در خانه انجام داد و نسبتا ساده و آسان می باشد. با این حال افرادی که از دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستند بهتر است که برای انجام این کار با یک مرکز معتبر همانند مجموعه تعمیرات ال جی تماس بگیرند. نحوه تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی ال جی به شکل زیر می باشد:

 • ابتدا جهت رعایت نکات ایمنی، دستگاه را از برق بکشید. برای اطمینان بیشتر بهتر است چند دقیقه صبر کنید تا برق به طور کامل از دستگاه خارج گردد.
 • حال باید پنل بیرونی درب را باز کنید. این پنل دارای چندین پیچ می باشد که می ‎توانید برای باز کردن آنها از آچار استفاده کنید. توجه داشته باشید که پس از باز کردن پیچ آخر، پنل روی زمینه می افتد پس آن را با دست نگه دارید.
 • بعد از این مرحله، نوبت به جداسازی پنل کنترل می باشد که برای جدا کردن آن باید سیم های کانکتور را آزاد کنید.
 • پس از آزاد شدن این پنل، باید پنل دسترسی جلویی و تحتانی را به واسطه باز کردن پیچ‌ها، جدا کنید. سپس نوبت به پنل انگشتی می رسد که با باز کردن پیچ ها و یا اهرم کردن پیچ گوشتی می توانید آن را نیز به راحتی جدا کنید.
 • حال باید ترموستات قابل مشاهده باشد. برای خارج کردن ترموستات، باید ابتدا سیم‎ های متصل به آن و سپس قلاب فلزی را آزاد کنید. حال می توانید ترموستات را به بیرون بکشید.
 • ترموستات جدیدی که مطابق با برند ماشین ظرفشویی ال جی خود تهیه کرده اید را جایگزین قطعه قبلی کنید.
 1. سپس قلاب فلزی که به قاب اصلی دستگاه متصل می شود و تمامی اتصالات و سیم ‎ها را به ترموستات وصل کنید.
 2. سپس تمامی پنل ها را به ترتیب در جای خود قرار داده و پیچ ها را محکم کنید و پنل ها را ببندید.
 3. در گام آخر، نوبت به تست دستگاه می رسد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان به خوبی انجام شده، دستگاه را روشن کرده و کارکرد ترموستات را بررسی کنید.

اگر با انجام مراحل بالا و تعویض این قطعه همچنان مشکل پابرجا بود، یعنی قطعات دیگری همانند المنت حرارتی، اتصالات، برد الکترونیکی و… آسیب دیده اند. برای عیب یابی و تعمیر آنها باید با یک مرکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید.

هزینه تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان چقدر است؟

هزینه تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان

از آنجایی که هزینه این امر با توجه به هزینه ایاب و ذهاب، قیمت قطعه معیوب در بازار، میزان خرابی دستگاه شما و… ممکن است تغییر کند، متأسفانه نمی توان قیمتی ثابت را برای این امر در نظر گرفت. هزینه تعویض ترموستات پس از بررسی دستگاه و قطعه معیوب توسط تکنسین کار مربوطه به شما اعلام می گردد. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از قیمت تقریبی این امر، با ما تماس بگیرید.

کلام آخر…

تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی ال جی، کاری تقریبا ساده بوده و در صورتی که شما کمی با مسائل تعمیر لوازم خانگی آشنا هستید و لوازم مورد نیاز را در اختیار دارید، می توانید خودتان این کار را در خانه انجام دهید. با این حال اگر دانش کافی نداشته، ابزار و وسایل مورد نیاز را ندارید و یا دستگاهتان هنوز تحت گارانتی می باشد، بهتر است که این کار را به دست افراد متخصص بسپارید. چرا که علاوه بر اینکه خطر کمتری شما و دستگاهتان را تهدید می کند، مطمئن تر نیز می باشد.

شما می توانید به منظور درخواست تکنسین جهت تعویض ترموستات ظرفشویی ال جی در اصفهان و تمامی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان، با مجموعه تعمیرات ال جی با شماره 09130108396 تماس حاصل بفرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض فلوتر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *