راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی

در این مقاله قصد داریم در مورد نصب و راه اندازی یکی از تاپ ترین و قدرتمندترین برندهای لوازم خانگی صحبت کنیم. قرار است برای شما راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی را توضیح دهیم و باهم مرحله به مرحله پیش برویم تا یک نصب بدون نقص داشته باشیم. برند ال جی، یکی از محبوب ترین های نسل یخچال فریزرها را توانسته به بازار عرضه کند و تمام تلاش خود را کرده است که هرساله یک آپشن جدید و مدرن به محصولات خود اضافه کند.

بهتر است برای راه اندازی این دستگاه پرمصرف در منزل، از یک نیروی ماهر کمک بگیرید تا با نصب اصولی آن بتوانید طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید. در صورتی که دستگاه برای اولین بار نصب می شود، حتما از مراکز خدمات پس از فروش برای این امر کمک بگیرید.

اما اگر اولین نصب نیست و دوست دارید این عمل را خود انجام دهید ما با شما همراهی خواهیم کرد تا نکات مهم نصب را برایتان شرح دهیم. پس ما را تا انتهای این مقاله سودمند همراهی کنید.

جهت ارتباط با مجموعه “تعمیرات ال جی” جهت ثبت درخواست خدمات سرویس های دوره ای و همچنین تمامی تعمیرات لوازم خانگی ال جی (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید) با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

نکاتی که حتما قبل از نصب یخچال فریزر ال جی باید بدانید

اولین مرحله بعد از تهیه یخچال و فریزر، فرآیند نصب و راه اندازی آن است. ابتدا بهتر است قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای دستگاه را یکبار به طور دقیق مطالعه بفرمایید. اگر بعد از مطالعه آن فکر کردید نمی توانید عمل نصب را ماهرانه انجام دهید، بهتر است کار را متوقف کنید و راه اندازی یخچال فریزر را به نصاب های با تجربه مراکز تعمیرات بسپارید.

چون اگر اشتباهی در حین نصب انجام دهید ممکن است لوله های پشت یخچال بعد از راه اندازی یخ بزنند. پس برای نصب، به نفر دوم نیاز دارید تا نکات لازم را برایتان شرح دهد و تجربه کافی را نیز داشته باشد.

نکته دوم و مهمترین نکته، این است که اگر خودتان کار نصب را انجام دهید، دیگر از گارانتی  محصول خبری نیست. اعتبار گارانتی وقتی است که نصاب مرکز، دستگاه خریداری شده را راه اندازی کند. پس بهتر است آینده نگری کنید تا بتوانید در موقع لزوم از خدمات پس از فروش یخچال فریزر ال جی بهرمند شوید.

بسیار خب، ما تا اینجای مقاله سعی کردیم تمام نکات قبل از شروع عملیات نصب را برایتان ذکر کنیم. درادامه، راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی را از اولین اقدام تا انتها، با هم پیش می رویم.

مراحل قبل از راه اندازی یخچال فریزر ال جی کدامند؟

مراحل قبل از راه اندازی یخچال فریزر ال جی کدامند؟

قبل از اینکه یخچال فریزر خود را برای شروع فعالیت به برق متصل کنید، لازم است مراحلی را پشت سر بگذارید. تا اصولی تر بتوانید کار نصب یخچال و فریزر را به اتمام برسانید. برای دانستن این مرحله ها و راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی همچنان با ما همراه باشید.

مرحله اول

بهتر است ابتدا مکان نگهداری یخچال فریزر را چک کنید و مطمئن شوید که سایز دستگاه شما مناسب فضای مورد نظر است. دقت کنید که مکان آن دارای تهویه مناسب و دور تا دور یخچال فریزر فضای آزاد داشته باشد. تا هوا در اطراف دستگاه بتواند در گردش باشد. سطح زیرین دستگاه باید صاف و یکدست بوده و مهمتر آنکه پریز برق در نزدیکی یخچال و فریزر باشد و به دور از هرگونه وسایل گرمایشی قرار گیرد.

مرحله دوم

بعد از بررسی کامل مکان نصب و رعایت نکات اصولی بر طبق اندازه های استاندارد نوشته شده در دفترچه راهنمای محصول مورد نظر، به سراغ نصب یخچال و فریزر ال جی می رویم. بهتر است برای فرآیند جداسازی یخچال از بسته بندی آن، فضای آزاد را انتخاب کنید تا بتوانید کارتن آن را بدون پارگی جدا کنید و مراقب قسمت های مهم کارتن نیز باشید. زیرا در صورت خراب شدن یخچال، شما نیازمند وجود آن قطعه هستید تا گارانتی پس از فروش به شما تعلق گیرد.

مرحله سوم

به دلیل این که یخچال فریزرها وزن سنگینی دارند، بهتر است برای سهولت در جابه جایی آنها، تمام قفسه های داخلی را جدا کنید و برای حمل آن  نیز حتما از چرخ دستی استفاده کنید. هیچگاه دستگاه را افقی حمل نکنید، فقط کمی می توانید آن را متمایل حمل کنید. بعضی از برندهای ال جی این قابلیت را دارند که می توان درب آنها را جداسازی کرد تا به راحتی از راهروهای تنگ بتوان آن را عبور داد. اما قبل از باز کردن پیچ ها، حتما روش باز کردن درب را، درون دفترچه راهنما نگاهی بیندازید.

راه اندازی یخچال فریزر ال جی چگونه است؟

راه اندازی یخچال فریزر ال جی چگونه است؟

بعد از اینکه توانستید یخچال فریزر را در سلامت کامل و بدون هیچ خش و خراشی به محل نصب برسانید، نوبت به تراز کردن دستگاه می رسد. برندهای مختلف یخچال فریزر توسط غلتک و یا پایه ترازهای تعبیه شده در زیر دستگاه، قابلیت تراز شدن را دارند. بعد از اینکه دستگاه خود را تراز کردید، نباید بلافاصله آن را به برق متصل کنید. باید به دستگاه زمان بدهید تا گازهای داخلی یخچال که در اثر حمل و نقل جابه جا شده اند، بر روی جای اصلی خود ثابت شوند.

می توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت، شروع به برگرداندن اجزای داخلی یخچال فریزر کنید که قبلا جدا کرده اید. قفسه ها را ابتدا تمیز کرده و سپس به جای خود برگردانید. درب را دوباره متصل کنید. آبسرد کن را در جای مناسبش قراردهید و منتظر بمانید حداقل دو ساعت از زمان تراز کردن یخچال فریزر بگذرد. سپس دوشاخه آن را به پریز برق متصل کنید.

بهتر است دوشاخه را مستقیم به پریز وصل نکنید و از یک رابط و محافظ استفاده کنید تا در هنگام بروز نوسانات برق، دستگاه شما آسیب نبیند. بعد از سپری شدن حداقل دو ساعت، دستگاه را به برق متصل کنید. منتظر بمانید تا دمای داخلی یخچال فریزر تنظیم شود

 برای این کار لازم است یخچال فریزر چند ساعتی فعالیت داشته باشد. اگر دیدید این مراحل را نمی توانید به درستی طی کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

چگونه دمای یخچال فریزر ال جی را تنظیم کنیم؟

درقسمت های قبل برای شما عزیزان راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی را بیان داشتیم. در ادامه می خواهیم برای شما بگوییم چگونه دمای داخل یخچال فریزر را برای عملکرد بهتر، بتوانید تنظیم کنید.

همانگونه که می دانید، برند ال جی مدل های مختلفی از یخچال فریزر را به بازار ارائه کرده است. هر کدام را باید بر طبق دفترچه راهنمای خودش تنظیم کنید. گاهی نمایشگر دستگاه،  تنظیم دما را به شکل افقی نشان می دهد. در این صورت اگر خط های آن کمتر بود به منزله دمای گرمتر آن است و در نقطه مقابل تعداد خط های بیشتر، نشان دهنده آن است که دمای دستگاه رو به سردی است.

اما نمونه هایی نیز هستند که درجه تنظیم دما را به صورت عدد نشان می دهند. در این دستگاه ها دمای صفر درجه نشان دهنده بیشترین میزان سردی یخچال است و عدد شش درجه سانتی گراد، نشان دهنده گرمترین درجه آن می باشد.

در فریزر عدد منفی پانزده نشان دهنده کمترین دما و منفی بیست و سه درجه نشان دهنده بیشترین میزان است. بهتر است این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که در چه فصلی از سال قرار دارید. دمای مناسب هر فصل بسته به سردی و گرمی هوا متغیر است و باید آن را به درستی تنظیم کرد. معمولا همه یخچال ها در نمونه های مختلف، درجه ای بین سه تا پنج درجه سانتی گراد باید داشته باشند و برای تمام فریزرها درجه منفی هجده، مناسب ترین دما است.

پیشنهادات

پیشنهادات

ما برای شما راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی را ارائه کردیم. اما برای نتیجه دهی بهتربه شما پیشنهاد می کنیم برای نصب و راه اندازی یخچال فریزرال جی خود، از کارشناسان مراکز معتبر کمک بگیرید. چون این برند از پیشرفته ترین نمونه هاست که نیازمند نیرویی ماهر برای نصب آن است تا بتوانید عملکرد یخچال فریزر و همچنین عمر آن را نیز بالا ببرید. مراکز مربوطه دارای کادری مجرب و با تجربه هستند که خدمات کاملا به روزی را به مشتریان خود عرضه می دارند.

همچنین در صورتی که نیاز به تعمیر یخچال ال جی در اصفهان داشتید، می توانید از مرکز تعمیرات ال جی کمک بگیرید. تکنسین های این مجموعه به صورت تخصصی تعمیرات را برای شما انجام می دهند.

سخن آخر

بهتر است به شما برای انتخاب این برند تبریک بگوییم و بیان داریم برندی را انتخاب کرده اید که نام آورترین در عرصه خود است. امیدواریم توانسته باشیم راهنمای کامل نصب یخچال فریزر ال جی را برایتان شرح دهیم و کمکی کرده باشیم برای آنکه خودتان در منزل بتوانید دستگاه خود را راه اندازی کنید.

اما بازهم پیشنهاد می دهیم برای آنکه بتوانید از گارانتی استفاده کنید و همچنین نصب اصولی را بتوانید تجربه کنید از خدمات پس از فروش ال جی کمک بگیرید. فراموش نکنید که بعد از نصب، نسبت به نگهداری یخچال فریزر خود کوشا باشید و به خیال آنکه برند معتبر هیچگاه خراب نمیشود، نباشید. مراقبت نادرست هر چیزی را ممکن است به نابودی بکشاند.

بیشتر بخوانید: تعویض تایمر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *